Skocz do zawartości
covo

Magisk, czy lepiej klasyczna metoda na root'a?

Rekomendowane odpowiedzi

covo
    Napisano (edytowane)

myślę, że problem dotyczy jakiegokolwiek androida, jakiegokolwiek tel. i brzmi tak:

czy dzisiaj powinno stosować sie przede wszystkim Magisk jako efektywną metodę na uzyskanie root'a? czy lepiej (ale dlaczego?) jednak jakąś specjalną metodę właściwą dla konkretnego modelu tel.?

ztcw to Magisk jest jakby "zastępnikiem" dla tradycyjnych sposobów na uzyskiwanie root'a i w efekcie jest TYLKO tak, "jakby się miało root'a" -  co to w praktyce znaczy?

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Przede wszystkim Magisk, a to dlatego że jest to bardzo prosta metoda która daje więcej możliwości niż "tylko" klasyczny root - m. in. Magisk Hide, systemless oraz moduły, które można bardzo łatwo zainstalować i odinstalować. Myślę, że można się pokusić o stwierdzenie że Magisk jest Rootem nowej generacji. Nie warto już rootować klasyczną metodą, chyba że masz dobry powód żeby to zrobić. Jaki to mógłby być powód? Nie jestem w stanie nic wymyślić :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki
    1 godzinę temu, covo napisał:

czy dzisiaj powinno stosować sie przede wszystkim Magisk jako efektywną metodę na uzyskanie root'a?

• systemless,
    • mody dla MAGISKa,
    • kompatybilność modów (gdy nie zależy nam na SafetyNet),
    • nowoczesność,
    • SafetyNet,
    • MAGISK Hide,
    • moduły MAGISK,
    • otwartość,
    • "właściciel" to dev, nie Chińczycy.
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo

no dobra, to już coś wiem, dzieki :) jeszcze drobiazg: opisów troche jest, ale może ktos ma wiedze w sprawie naprawdę b. dobrego miejsca z opisem co-i-jak w "metodzie Magisk", żebym nie utonął wykonując tę wiekopomną operację, bo w końcu wypada mi za to zabrać się ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@covo Zależy jaki masz telefon, ale zazwyczaj procedura jest podobna do tego:

- unlock bootloadera
    - instalacja recovery twrp
    - instalacja magisk

Na ogół nic więcej nie trzeba kombinować.

Najlepsze opisy znajdziesz tutaj na forum albo na forum ogólnoświatowym xda-developers (angielski wymagany)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki
    Napisano (edytowane)

@covo wszystko co trzeba, znajdziesz --> TU <--

Dla mnie najważniejsza funkcja, to mimo wszystko możliwość ukrywania aplikacji tak, aby działały bez problemu.

Snapchat, aplikacje bankowe (działa nawet logowanie odciskiem palców) itd :)

Edytowane przez maarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo
    Napisano (edytowane)

dzięki za podprowadzenie :) poczytam, przeżyję lekturę tworczo (mam też parę przez siebie wyszperanych linków) i zabiorę się za operację, bez wątpienia po drodze popytam o to i owo.

jest oczywiście dobre pytanie: po co mi root? zakładam, ze po to:

- pewne app tylko skutecznie Wyłączyć (ale nie wyrzucać, może przydadzą się)

-  pewne app całkowicie odinstalować (ze szczególnym uwzględnieniem wykasowania ich plików - zwolnić miejsce, np cały pakiet biurowy, bzdury youtubowe, emailowe, zero korzyści z posiadania, )

- pewne app w optymalnym stopniu (na ile się da) przenieść na kartę sd (typu: whatsapp, także inne app tworzące pliki multimedialne) - zwolnić miejsce

- inne powody, które teraz wyleciały z głowy, a spotykałem

dodana zawartość

16 godzin temu, Lysolus napisał:

@covo Zależy jaki masz telefon

taki, jak mam wymalowane pod awatarem

dodana zawartość

o, np jeszcze takie drobne powody zrobienia roo'a:

- możliwość buszowania po plikach dowolnym managerem plików, co bez root'a nie jest mozliwe

- (!!)  wykorzystanie wszystkich możliwości app --> SD Maid, np. czyszczenie calego tel, także tam, gdzie bez root'a  SD Maid nie ma dojścia.

Edytowane przez covo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi