Skocz do zawartości
ravmen

Płatności przy użyciu NFC przestały działać

Rekomendowane odpowiedzi

ravmen

wracałem już z 9.1.0 255 na 9.0.1 185 więc teraz też nie powinno być problemu.  na wersji 255 miałem problemy z czytnikiem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na 262 również nie przechodzi safetynet test, ale nie wpływa to na płatności zbliżeniowe, aplikacja bankowa działa bez zarzutu

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mori7

Ja nie mam na to ostatnio czasu i właściwie tymczasowo mam P 8, który jeszcze jakoś funkcjonuje. Powracałeś do poprzedniej wersji z komputerem czy bezpośrednio na telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravmen
    Napisano (edytowane)

przez komputer wszystko ,

czy ktoś może potwierdzić czy na wcześniejszych wersjach nadal jest certyfikatowane urządzenie i przechodzi test safetynet ? na 9.1.0 262 nie działa a nie wiem czy jest sens wracania do poprzednich wersji żeby płatności Google pay działały.  Aplikacja bankowa T-Mobile też nie działa do płatności zbliżeniowych .

Edytowane przez ravmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żona ma wersję 9.0.1.190 wgraną przez serwis i jest certyfikowane. Testu nie przeprowadzałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravmen

@gregmar z jakiej sieci jest telefon?  bo żona ma z play i aktualizacje przez OTA  dostaje  i ma 9.1.0 260 certyfikowane .

Edytowane przez ravmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon jest z wolnego rynku z sim orange.

Żadnych aktualizacji nie wykrywa.

Ja natomiast na swoim, też z wolnego rynku mam 9.1.0.262 ale wgrywane przez HiSuite i recowery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie opcje rollbacka w HiSuite? Bo ja nie, a chciałbym się cofnąć trochę ze względu na certyfikację Google. Jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravmen

@Tomek Łoński

ja zaraz będę próbował wrócić do 9.0.1 185 bo na 9.1.0 262 nie mogę płacić NFC a w 99% płacę w ten sposób i muszę to mieć.
    W FF rejestruje 9.0.1 185 i w Hisuite wybieram restore earlier version. Kiedyś tak robiłem z 9.1.0 255 i zadziałało z tym że później musiałem ponownie wgrać tą samą wersję ale jako update bo inaczej w OTA miałem aktualizacje które mimo instalowania ciągle wracały żeby zainstalować. zobaczymy jak teraz będzie :)

Edytowane przez ravmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam 9.1.0.252 i chciałem zapłacić przez NFC i ciągłe zbliżenie z terminalem odrzucało mi. Potem w Google Pay (już po fakcie bo zapłaciłem gotówką) zauważyłem, że nie zaznaczyłem opcji ustawienia domyślnego sposobu płacenia przez Google Play i mam tu pytanie czy mogło główną przyczyną odrzucania płatności mogło być nie zaznaczenie tej domyślnej funkcji? Byłem po prostu zszokowany co jest, że zaczęło mi odrzucać płatność przez NFC. Spotkaliście się może kiedyś takim problemem podczas płatności? Czekam na Wasze podzielenie się doświadczenia w tej kwestii tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi