Skocz do zawartości
ravmen

Płatności przy użyciu NFC przestały działać

Rekomendowane odpowiedzi

ravmen

@hydrominum zawsze konfigurując google pay ustawiałem ją jako domyślną w NFC bo mam też aplikację t-mobile usługi bankowe które też są wykrywane przez telefon do płatności a przez nią nie chciałem płacić. w 262 dopóki było certyfikowane płatności działały . teraz przestały.
    Sprawdź jakąś aplikacją do safetynet czy masz PASS czy FAILED

Edytowane przez ravmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne jest to, że masz 262, skoro jak sprawdzałem najnowsza wersja softu jest 252, ale to tylko szczegól. Ja zapomniałem w Google Pay ustawić jako domyślną funkcję płacenia przez NFC, dopiero zauważyłem po całym tym fakcie, kiedy chciałem zapłacić zbliżeniowo. Teraz zaakceptowałem funkcję domyślnego płacenia przez aplikację. Nie wiem jak się zachowa teraz aplikację gdy następnym razem będę płacił przez telefon. Jak mam sprawdzić? W jaki sposób? Są do tego jakieś aplikację, by móc sprawdzić czy Google Pay będzie akceptował płatności zbliżeniowo czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ravmen

tak jest kilka aplikacji do sprawdzenia.  wystarczy wpisać safetynet. 

wg firmware Finder na mój IMEI jest zaakceptowane 262 i wgrałem to przez modyfikowane hisuite. 

ja właśnie jestem po operacji rollback. wróciłem na 9.0.1 185 ( po restore musiałem zrobić reset inaczej się nie uruchamia) .  płatności sprawdziłem działają.  

Teraz już przez OTA dostałem 9.1.0 252 i mam certyfikowane ale powrócił problem z czytnikiem linii papilarnych bo nie otrzymałem patch który do tej wersji powinien być... ach

Edytowane przez ravmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem. Dzięki za pomoc @ravmen tylko zastanawiam się jak poddać poprzez sprawdzenie działania zbliżeniowego Google Pay przez Safety Net? Czy jest taka możliwość w Safety Net, aby sprawdzić Google Pay muszę to zrobić w ustawieniach samej aplikacji Safety Net?

A jeśli chodzi o HiSuite to jak fachowo nazywa się ta aplikacja, abym mógł sobie ją zainstalować w telefonie, bo ja obecnie mam teraz nowy telefon i z ciekawości zainstalowałem sobie HiSuite w komputerze, ale zauważyłem w HiSuite, że niestety nie mogę zaktualizować softu do wyższej wersji, bo przycisk "Aktualizacja systemu" w HiSuite był zablokowany i inne opcje też oprócz Przywracania systemu. Dlaczego tak jest? Czy główną przyczyną jest brak zainstalowanego HiSuite w telefonie? Będę wdzięczny za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

Ja mam 262 i płatności zbliżeniowe mi działają. Używam aplikacji IKO banku PKO BP.

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo. IKO działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na zadnej wersji nie bylo problemow z IKO.
    Obecnie na 255 dziala jak należy.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiltel

Na 255 jest certyfikacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na 252 też jest certyfikacja? Wy macie tę aktualizację wymuszoną przez HiSuite? Może ktoś się orientuję jak nazywa się aplikacja HiSuite w Sklepie Play, bo jak chcę wywołać aktualizację to w HiSuite mam zablokowaną możliwość. Czy ktoś wie o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Może to HiCare?

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi