Skocz do zawartości
gshesiu

Android radio + Bluetooth wysyłanie głosowe sms

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Takie pytanie:

Radio samochodowe CUPS M012 (PX5 , octacore, android 8).

Mam połączony z nim telefon przez BT , mogę dzwonić "z radia", wybierać kontakty. Wszystko działa jak trzeba, ale ..... Chciałbym wysyłać smsy głosowo.  Czy za obsługę głosową odpowiada radio korzystając np z asystenta google,  czy radio tylko wywołuje funkcje telefonu i korzysta z jego obsługi głosowej ?

Tak pytam, bo jak z ekranu klawiatury telefonu wyświetlanej na ekranie radia naciskam przycisk "mówienia (mikrofon)"  to na moim telefonie uruchamia się asystent głosowy, i nie jest to niestety asystent google ale wbudowana funkcja mojego telefonu. Używam telefonu z BB10 od RIM.

Jak zmusić moje radio na androidzie, żeby mając podłączony poprzez BT dowolny telefon (nieważne czy androidowy, czy BB10 czy "dziadkowy" zwykły telefon czy jakaś archaiczna nokia), wysłało głosowo sms ?

jak mam sparowany telefon po BT i wywołam asystenta google, i powiem mu żeby wysłał smsa, to wszystko jest oki do chwili wysyłania smsa, tzn asystent powie że wysyła, a po chwili napisze błąd wysyłania i koniec. Tetefon w ustawieniach BT ma włączony tryb rSAP i profil dostępu do SMS/MMS ale jest też napisane "niepołączone". Czy możłiwe ze radio na andku nie obsługuje takiego trybu ?

Edytowane przez gshesiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi