Skocz do zawartości
kolek44

MT7002 Firmware + Noontec A9

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję serdecznie! Dam znać jak z instalacją, działaniem i czy XBMC chodzi bez zarzutu. Pozdrawiam!

---------- Post dołączono o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

Witam

Przedstawiam softy ICS 4.0.4 oraz JB 4.1.1 dla naszych boxów. [cut]

Instaluje się tak samo jak inne softy. [cut]

No dobra. Ściągnąłem softy, rozpakowałem i zarówno w jednym i drugim wariancie dostaje trzy katalogi - RKAndroid_v1.29, rockdev i USB Driver. Myślałem że skoro "instaluje się jak inne softy" otrzymam jeden plik (jak przy oryginalnym oprogramowaniu) który wrzucę na kartę SD i po kłopocie. A są 3 katalogi. Choć moje doświadczenie z softami ogranicza się do flashowania firmware na telefonie, nie poddam się tak łatwo :) Jeśli ktoś może mi powiedzieć gdzie poszukać informacji jak instalować takie oprogramowanie (krok po kroku) byłbym wdzięczny. Bo nie wiem nawet jak sformułować pytanie "w google" czy na forum, że tak się wyrażę, żeby znaleźć informację której szukam. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    citrix

Pewnie najlepiej napisać na priv do autora (choć jak widzę, ostatnio na forum był w kwietniu). Sam jestem ciekaw, jak to zainstalować, jak działa i czy da się bez problemu w razie czegoś wrócić do firmowego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Już myślałem że ten box trafił pod strzechy jako ciekawostka azjatyckiej myśli technicznej a tu proszę jaki ruch na forum :)

Skoro jest takie zainteresowanie to o ile praca pozwoli to przygotuję bardziej przyjazne sposób instalacji wraz z tutorialem i umieszczę na forum. A że przez ostatnie miesiące dostępność różnego rodzaju modów dla Rockchip 2918 znacznie wzrosła to może upichcę jakiś nowy soft (może CWM), ale nie uprzedzajmy faktów ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nowis

Ruch jest tylko pisać nie ma o czym. Sprawdzałem czy wyszło coś nowego i zauważyłem, że ktoś sukcesywnie instalował ICS na MT7002 od Oma7144 (1.1 GHz overlocked :D), tutaj link:

ROM for Alcatel One Touch Evo 7 (ot-T70) - Forum - ARCTABLET NEWS

Co ciekawe według Oma7144 (i czego do końca nie rozumiem), problem błędu 256 MB DDR dla urządzenia, po prostu nie istnieje.

RAM is ok. Android “only” sees 250 MB. The rest is Android and VRAM.
    Edytowane przez nowis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są właśnie moje cROM na forum ARCTABLET (Tomashj29 to mój nick). A co do RAM to rzeczywiście wszystko jest ok. Zawsze do użytku było dostępne 256 MB a te 512 MB według specyfikacji to tylko chwyt reklamowy (rezerwowało część pamięci flash jako RAM). Dziś postaram się umieścić wersję 4.1.1 z działającym oryginalnym pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    banjo

Gonzo24TP możesz podać bezpośredni link do twojego Romu? I czy jest w pełni root bo w poprzednich wersjach romu nie było możliwości zapisywania na partycji systemowej pomimo nadania uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gonzo24TP

Witam Czy jest możliwość aby Ktoś wstawił działający link do Firmeware z Android Ice Cream 4.0.4 ? 

Uprzejmie proszę o odpowiedź na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi