Skocz do zawartości
cwany

Pokrowce, etui dla Transformera TF300T

Rekomendowane odpowiedzi

Byle nie na ekran ;) a jak już posałem wyzej to etui: http://allegro.pl/etui-asus-transformer-prime-tf300t-rysik-24h-fv-i2531907832.html spisuje sie nieźle no i można wybrać kolor czego albo nie było jak ja kupowałem kilka tygodni temu albo po prostu tego nie zauważyłem w opisie.

Edytowane przez zygzag70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zastanawialem sie wlasnie nad tym etui ale gdzies wyczytalem ze cos nie bardzo pasuje itd. zamowilem takie:

Poetic HardBack Protective Case for Asus Transformer: Amazon.co.uk: Electronics

jutro przyjdzie to napisze co i jak

---------- Post dołączono 16-08-12 o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano 15-08-12 o 22:46 ----------

etui i folia przyszla. etui calkiem niezle chociaz spodziewalem sie lepszego. Zeby utawic tablet w jednej z 3 pozycji trzeba wyjac go z dwoch dolnych zatrzaskow.. coz nie dopatrzylem sie tego na fotkach. ale ogolnei moze byc. z folia sie pomeczylem troche i troche to widac;) jak na 1 raz nei jest zle.. dobrze ze sa 3 w komplecie to pewnie po jakims czasie ja zmienie. To moja pierwsza folia wiec nie mam porownania - jest to matowa folia i wydaje mi sie ze jestem zadowolony. Kolory minimalnie zblakly, bialy poszarzal minimalnie, ale to norma. Swiatlo sie nie odbija i juz nie musze siebie ogladac w tablecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    powell

Przez dłuższy czas użytkowałem etui skóropodobne, dostępne na Allegro. Kilka dni temu zakupiłem w Amazonie etui gumowe "Bobj Heavy Duty Case for ASUS", również wspomniane w tym wątku. Poniżej krótka recenzja, a właściwie spis wad i zalet każdego z tych etui.

1. Etui skóropodobne.

post-2466-14255712274605_thumb.jpg

Zalety:

• Po złożeniu chroni powierzchnię ekranu,
    • Osłona ekranu odpowiednio wygięta pozwala na postawienie tabletu w dwóch pozycjach (do oglądania filmów i do pisania),
    • Estetyczne i eleganckie,
    • Środek wyściełany miękkim materiałem, chroni tablet przed zarysowaniem,
    • "Klapka" zasłaniająca ekran łatwo się odchyla, można ją wywinąć do tyłu i trzymać tablet w obu rękach

Wady:

• "Ramka" wokół ekranu kończy się dokładnie na granicy aktywnej części ekranu. Utrudnia to np otwieranie menu zakładek w przeglądarce Dolphin,
    • Po pewnym czasie stwierdziłem, że klapka na ekran nie jest absolutnie konieczna, a wymusza dodatkowy ruch podczas sięgania po tablet

2. Etui gumowe.

post-2466-1425571227477_thumb.jpg

Zalety:

• Tablet trzyma się bardzo wygodnie i pewnie, gruba ramka daje świetny uchwyt,
    • Ramka etui odsunięta od aktywnej części ekranu, żadnych problemów z Dolphin,
    • Wszystkie gniazda i przyciski dostępne, a równocześnie osadzone głęboko w osłonie, więc zabezpieczone przezd przypadkowym wciśnięciem lub uszkodzeniem,
    • Etui bardzo dobrze chroni kartę micro SD przed przypadkowym wciśnięciem (i zgubieniem). Poprzednio kilka razy zdarzyło mi się, że kartę "ratowałem" w ostatniej chwili,
    • Grube ramki sprawiają wrażenie naprawdę pancernych, ochrona tabletu bardzo dobra,

Wady:

• To jest etui z gumy, faktura dętki rowerowej, na początku śmierdziało gumą,
    • Trochę się brudzi, to znaczy "łapie" paprochy, które potem trudno jest usunąć,
    • Nie ma wbudowanej podstawki do ustawienia w pionie

Oba etui są dobrze dopasowane do TF300T, oba również zapewniają dobrą ochronę.

Osobiście, ze zmiany na wersję gumową jestem zadowolony, głównie ze względu na lepszy dostęp do ekranu i zabezpieczenie karty SD.

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy przy założonym gumowy da się dopiąć dock?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukaszK

Tak, wystarczy odchylić dolną część etui.

417bqMM4h9L.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Czy ktos uzywa pokrowca obrotowego do samego taba bez doka? Mozecie jakis polecic. Jak mialem galaxy taba to takiego uzywalem ale jak kupilem pierwszego to byla straszna tandeta. Smierdzial chinskim klejem. Pozniej znalazlem cos takiego samego ale w opisie bylo ze jest ze skory naturalnej. Kupilem i okazalo sie, ze ze skory nie jest ale za to tak nie smierdzial i byl lepiej wykonany. Teraz juz nie ma tego sprzedawcy a w ciemno nie chce strzelac co kupic. Moze macie cos takiego i cos polecicie.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kupionego właśnie takiego obrotowca 360°. Sprawdza się całkiem nieźle i można ustawić tablet na różne sposoby. Ranka trzymająca tablet jest ze sztywniejszego plastiku, ma wszystkie potrzebne otwory i wycięcia, wchodzi na pstryknięcie i osłania rogi. Można tablet swobodnie podpiąć do ładowania bez wyciągania go z etui. Reszta jest wykonana przyzwoicie, z jakiegoś materiału skóropodobnego, od środka (część przylegająca do ekranu) jakiś miększy, zamszowaty materiał.

Jedyne co mnie drażni to pewna elastyczność podpórki i dość płytkie kryzys o które "zahaczamy" tablet przy stawianiu. Nie jest to jakaś wielka porażka ale mogło by być trochę stabilniej. Za to sama użyteczność takiego etui, poręczność i walory ochronne moim zdaniem są na wystarczającym poziomie.

Takie akurat kupiłem choć nie dam głowy, że to ten sam dostawca

http://allegro.pl/etui-asus-transformer-prime-tf300tg-tf101-24h-i2871043832.html

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukam etui/torby na swojego Asusa z dockiem.

Mam do wyboru dwa modele:

Case Logic ETC110 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Case Logic QTA110 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Niby obydwa pasują, ale pewności nie mam, ktoś z Was posiada taki pokrowiec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi