Skocz do zawartości
HoGar

Modecom FreeWAY TAB GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj do nich zadzwoniłem, zgłosiłem też problem przez stronkę. Odpisali, żebym odesłał do Agito (tam kupiłem) i po sprawdzeniu "najprawdopodobniej" przyślą nowy egzemplarz. Podczas rozmowy serwisant z Modecoma potwierdził, że tablety mają słabsze anteny niż laptopy, ale nie aż tak słabe, żeby traciły sygnał w odl. 3 m od rutera. Dziś wysyłam i czekam na nowy.

A co do samego tabletu, to jestem miło zaskoczony. Po zainstalowaniu MXPlayera wszystkie filmy chodziły aż miło. Nie odtwarza chyba tylko .flv. Udało mi się ściągnąć kilka gierek z marketu (za te kilka razy łączności z siecią), i tu też miłe zaskoczenie. Tylko w niektórych grach to sterowanie ułożeniem tabletu (zapomniałem jak się to nazywa) źle działa, trzeba trzymać tablet odwrócony, ale podobno da się to zmienić w ustawieniach.

A co do Agito, to muszę ich pochwalić. Tablet zamówiłem we wtorek ok. 13.00, następnego dnia o 9.50 do drzwi zapukał kurier z paczuszką:) Niecałe 24 godziny!

---------- Post dołączono o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Zainstalowałem ICS4, ale jestem trochę rozczarowany, niby wszystko to działa ale jakoś tak...

może to kwestia przyzwyczajenia do systemów 2.2 2.3, więc nie spieszmy się z aktualizacją,

bo chyba nie ma powrotu do oryginalnej wersji.

Wracając do moich problemów z wifi, podczas rozmowy z serwisantem Modecoma ten stwierdził, że może zainstalowanie ICS może naprawić problem, a jak coś będzie działało źle to zawsze mogę wrócić do starego Androida. Bo ICS jest, ale na razie beta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Modecom ma lepszy zasięg Wifi niż mój telefon Samsung Galaxy i5800.

Co do akcelerometru - w ustawieniach trzeba zmienić na standardowy, działa w grach świetnie.

Po instalacji ICS zawsze można wrócić do Androida 2.3 - na stronie Modecomu jest już do ściągnięcia.

Mnie ICS bardzo przypadł do gustu i nie zauważyłem żadnych problemów - poza resetowaniem się urządzenia co kilka godzin i "kliknięć"/trzeasków co jakiś czas, ale pomogło chyba....zmienienie tapety! W każdym razie już nic takiego się nie dzieje. (Po reinstalacji systemu było to samo i też pomogła zmiana tapety na animowaną).

Po reinstalacji systemu i uzyskaniu roota (w urządzeniu jest dostęp do roota tylko trzeba zainstalować busyboxa a ja coś namieszałem w ścieżce dostępu przy instalacji, ma być "/bin a domyślnie było wpisane /xbin" czy jakoś tak) IGO działa już idealnie (nadal wykrywa złą rozdzielczość - 400x320, ale to można poprawić w pliku sys.txt)

GTA III tak jakby mniej płynnie działa w ICS - ale jeśli usunie się folder "audio" chodzi idealnie. Niestety większość nowych gier Gameloftu pisze że urządzenie nie jest kompatybilne, ale taki problem jest nawet na Samsungach z niefirmowym ROMem.

W sumie - jestem bardzo zadowolony, może procek nie taki szybki jak powinien, ale za tą cenę.... tym bardziej że świetnie spisuje się jako nawigacja (montowany na nawiewie, bo inaczej to pół szyby zajmuje)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djrace

witam

właśnie 5 minut temu dołączyłem do posiadaczy tego tabletu. Na razie sie "ogrzewa". Czy ktoś ma jakieś info kiedy będzie oficjalnie ICS ?

I co się dzieje z app'kami z 2.3 jak sie instaluje nowego Androida ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powołując się na stronę producenta:

"Aktualizacja kasuje wszystkie dane z karty microSD"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djrace

OK, ale ja wszystko mam na tym 8GB dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domyślam się, że jest tak samo jak przy przywróceniu ustawień fabrycznych, kasuje wszystko, co użytkownik sam zainstalował.

Ale to tylko domysł, sam nie sprawdzę, bo mój egzemplarz powędrował dziś pocztą do dystrybutora:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djrace
    Domyślam się, że jest tak samo jak przy przywróceniu ustawień fabrycznych, kasuje wszystko, co użytkownik sam zainstalował.

Ale to tylko domysł, sam nie sprawdzę, bo mój egzemplarz powędrował dziś pocztą do dystrybutora:(

A co sie stało ?

Tez macie w rogach rożne odstępy miedzy obudową a ekranem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djrace
    Patrz parę wpisów wcześniej w tym temacie.

Szczerze, przeczytalem jeszcze raz 4 strony i nic nie zoabczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś uważnie czytał ;), to byś zauważył, że miałem problem z wifi. Ale już nie mam, bo tablet odesłałem, i czekam na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi