Skocz do zawartości
Shenson

Asus TF300T Bootloader Unlocked

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na oficjalnej stronie ASUSa pojawił się program umożliwiający odblokowanie bootloadera :)

Odblokowując bootloader tracisz gwarancję oraz możliwość aktualizacji OTA! Nie ma możliwości ponownego zablokowania!

Skoro już zostaliście ostrzeżeni to możecie przystąpić do odblokowywnia.

Poniżej link do strony ASUS na której znajdziecie więcej informacji oraz link do programu

ASUSTeK Computer Inc.-Support-

*Z listy po prawej wybieramy "Eee Family", "Eee Pad", "ASUS Transformer Pad TF300T", klikamy Szukaj, później wybieramy Android, a następnie Utilities. Narzędzie do odblkowywania jest pierwsze od góry.

Edytowane przez LukaszK
    Ważne info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba zaznaczyc ,ze odblokowanie powoduje odciecie od aktualizacji ktore trzeba wgrywac recznie przez CWM. Zeby pozniej nie bylo zdziwienia ,ze update jest a tablet o nim nie informuje :)

Wysyłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedziałem, że sytuacja z Prime się powtórzy. Teoretycznie sytuacja idealna, Asus pozbywa się niewygodnych tabletów z CFW, a ludzie cieszą się, że mogą wgrać takie coś. Dla mnie to paranoja. Oczywiście jeżeli sprzęt się uszkodzi z powodu CFW (czyli również nie można zmienić oprogramowania) to winny jest użytkownik. Ale kiedy po wgraniu oficjalnego oprogramowania nadal pojawiają się te same błędy to winny jest sprzęt, a nie oprogramowanie.

Sytuacja analogiczna z laptopami. Kilka lat temu HP nie przyjmował do reklamacji komputerów z zainstalowanym na nich Linuksem, bo tłumaczył się, że nie wie czy jest to wina systemu operacyjnego czy komputera. A wyobrażacie sobie, że nie możecie zainstalować czystego Windowsa, który nie zawiera oprogramowania od producenta, bo zostanie wam anulowana gwarancja? Przecież to będzie ten sam system, tylko bez zbędnego dla mnie oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dla mnie osobiście sytuacja jak najbardziej zrozumiała. Producentowi nie chce się grzebać z oddawanym na gawarancję sprzętem, w którym ktoś coś naćwiczył programowo, uceglił powiedzmy tablet i teraz leci żeby mu to "naprawili". Jeśli coś ci nie działa w tablecie i nie pomagają zwykłe resety to oddajesz go na gwarancji do naprawy zamiast samemu grzebać i szukać innych opcji bo "być może się uda". Chcesz sam poprawiać to poprawiaj od początku do końca, jesteś kozak - rób, ale na własną odpowiedzialność. Masz wybór. Nikt nikogo nie zmusza do wrzucania lewych softów. A jeśli nie odpowiadają ci warunki realizacji napraw gwarancyjnych to po prostu nie kupuj tego tabletu. Kup inny. Na rynku jest wybór co najmniej trzech dużych producentów, produkujących tablety w podobnej specyfikacji sprzętowej. Może któryś z nich da ci gwarancję, która obejmuje wszelkie autorskie pomysły względem ich urządzeń i robią wszystko bez mrugnięcia okiem. ;]

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A nie taka glupia sytuacja jak teraz mam zrypany aparat w tablecie , rozkrecilem go i tasma nie styka dlatego kamerka nie smiga jak potrzeba. Ewidentna wina asusa a nie tego ,ze odblokowany mam bootloader i wgrany aokp rom. Wyginam tasme i aparat dziala ale jak skladam go do kupy to tasma musi byc w okreslonej pozycji i nie ma podgladu z aparatu....to jest po prostu glupota asusa. Jakby bylby to samsung to wgralbym czysty oficjalny stockowy rom i wyslal na serwis a asus jako beznadziejny producent wadliwego sprzetu stosuje taktyke spychologii i zwala wine na usera z wgranym custom rom ze wszystkie wady to z jego winy.

Jezeli teraz juz ludzie maja problem z matrycami i skaczacymi paskami to o czym w ogole my gadamy, nie dosc ze zablokowany bootoader to jeszcze kijowe oprogramowanie na ktorym jestesmy zmuszeni siedziec. To nie tak powinno byc.... asus przesadza z blokada urzadzen.

Edytowane przez LukaszK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo we wgrywaniu OFW przy reklamowaniu właśnie nie chodzi o to, że producent nie akceptuje CFW, tylko, że ma pewność, że nie jest to wina oprogramowania. Bardzo często po aktualizacji kernela okazuje się, że na wielu romach CFW nie działa np. kamera. A okazuje się, że reklamacja nie ma sensu, bo sprzęt jest sprawny tylko oprogramowanie coś nawala. Wystarczy wgranie oficjalnego oprogramowania i wiesz gdzie leży problem.

A ja na razie spotkałem się tylko z 1 sytuacją, że oprogramowanie potrafi zniszczyć sprzęt: HP wypuścił serię płyt głównych do laptopów z bugiem w BIOSie. Płyty te bez problemu działały na Windowsie, ale uruchomienie na nich Linuksa z włączonym ACPI powodował spalenie się płyty głównej.

Jak niby oprogramowanie ma ci zniszczyć sprzęt? Sytuacja z HP się nie powtórzy, bo twórcy CFW biorą źródła oficjalnego kernela, który znajduje się w OFW, a więc nie pojawi się problem ze sterownikami. Stosuje się też androida, czyli ten sam system. Czasami niektórzy ryzykują z np. Ubuntu, ale na szczęście mało jest takich osób. Czyli jeżeli nie pójdzie ci flashowanie danych to widać ewidentnie gdzie jest wina. Producent jednak dorzuca do tabletów masę mechanizmów pozwalających na ich reanimację pomimo teoretycznego ubicia. Pamiętam moją starą komórkę, HTC TyTn II, którego nie dało się ubić złym flashowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.pobralem ze strony asusa aplikacje do odbokowywania bootloadera ale gdy ja odpalam to nic sie nie dzieje.poprostu zaznaczam ze akceptuje wszystko ale na tm sie konczy!cos robie zle czy tylko wybrane modele moga byc odblokowane te metoda??

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz zrootowany tablet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie.a co ma byc zrotowany?

Wysyłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300T za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do odblokowania bootloadera nie jest potrzebny root. Jeśli ściągnąłeś dla naszego modelu to powinno działać.

Napisz konkretnie co klikasz i co się pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi