Skocz do zawartości
tomaszekp5

[TUTORIAL] Link2sd czyli jak zaoszczędzić miejsce w pamięci telefonu przenosząc aplikacje na SD

Rekomendowane odpowiedzi

ale pliki sd gry sie tu nie kopiuja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza
    Ja mam pytanie, czy na karcie z class 2, będzie to działać wystarczająco szybko (HTC Wildfire)?

Nie jest źle powiem szczerze. Sam mam kartę class 2 i Wildfire i nie jest źle. Włączanie trwa troszkę dłużej, ale potem chodzi tak samo jak gdyby aplikacja była w pamięci telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok dzięki. A wiesz może czy to jakoś działa na kartę? W sensie niszczy ją czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a dlaczegojak kopiuje na tą nową partycje , u mnie fat32 to w andorid assinstant pokazuje ze skopiowalo do pamieci weewnetrznej.... i nawet miejca w niej ubywa przez to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co i jak, ale jak wchodzę do easyus to moja karta jest wyświetlana jako super-floppy i nic z nią nie można zrobić. Formatowałem ja na 10 milionów sposobów, poprzez telefon, recovery, windows i dwa programy do partycjonowania. I dalej to samo. Jakieś wskazówki? Mam Goodram 32gb class4.

Edytowane przez jedrekonik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simas

Wszystko świetnie opisane :)

Korzystam z drugiej partycji FAT32 i apki gładko się przenoszą.

Mam tylko pytanie dot. wyświetlanej wielkości. Gdy wchodzę w menedżer aplikacji widzę rozmiar np Angry Birds ~25MB (jako nie przeniesiona na kartę SD - mam możliwość kliknięcia w przycisk przenieś na kartę pamięci). Natomiast gdy odpalam Link2SD lub sprawdzam apki w ES File Explorer widzę iż fizycznie siedzą na tej drugiej partycji. Tak powinno być?

//EDIT:

Gdy przeniosę mapy Google będę miał możliwość aktualizacji oraz czy będą działać poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza
    Gdy przeniosę mapy Google będę miał możliwość aktualizacji oraz czy będą działać poprawnie?

Tak, nie ma najmniejszego problemu z aktualizacjami i działaniem map po przeniesieniu na drugą partycję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simas

Dzięki.

Mam jeszcze taką dziwną sprawę mianowicie na partycji /data/app mam te same pliki apk jak na partycji /data/sdext/ ?? Data modyfikacji na pierwszej partycji jest dzisiejsza a dziś je przenosiłem z SD (APP2SD) do SD (LINK2SD).

Czemu więc pliki apk są i tu i tu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Tak to też jest normalna sytuacja. Bo LinkSD nie przenosi całkowicie całych aplikacji. Nie wiem ja kto nazwać, ale przenosi część, znaczną część a żeby aplikacja działała to część musi zostawić na normalnej partycji.

Z tym też wiąże się odpowiedź na to pytanie:

Mam tylko pytanie dot. wyświetlanej wielkości. Gdy wchodzę w menedżer aplikacji widzę rozmiar np Angry Birds ~25MB (jako nie przeniesiona na kartę SD - mam możliwość kliknięcia w przycisk przenieś na kartę pamięci). Natomiast gdy odpalam Link2SD lub sprawdzam apki w ES File Explorer widzę iż fizycznie siedzą na tej drugiej partycji. Tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Simas

Wszystko jasne. Ale jest pewien może mały problem bo gdy przenoszę apki poprzez Link2SD tak jakby jest chwilowe zajęcie pamięci w telefonie (fizycznie zmniejsza się pojemność) gdy zrobię reboot (wraz z wyczyszczeniem partycji cache w recovery) pojemność ROM wraca do normy. Da się to jakoś obejść bez rebootów? Może apki pomogą te poniżej?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bazinga.cacheclean

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache

TitaniumBackup jak sobie radzi z backupem takich zlinkowanych aplikacji? Do tej pory używałem tylko swojej sztuczki magiczki która automatem instalowała apki na SD ale muszę z tego zrezygnować gdyż coraz więcej aplikacji jest ~20MB i miejsce wreszcie się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi