Skocz do zawartości
tomaszekp5

[TUTORIAL] Link2sd czyli jak zaoszczędzić miejsce w pamięci telefonu przenosząc aplikacje na SD

Rekomendowane odpowiedzi

zibdor

sorki może nie doczytałem ale rozumiem ,że danych systemowych to nie dotyczy..? (przenosznie linkem)

Edytowane przez zibdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibdor

Ponieważ zmieniłem karte na 32G mam pytania-

-mam wrażenie,że nie odczuwam miany prędkości /mam SanDisc Ultra U1/ czy czegoś nie przestawiłem ?

-gdy robiłem partycję na Easeus i ustawiłem fat 32 tel nie widział karty,natomiast na ext 2 owszem. w trakcie montowania link2 podałem fat16/32 i przyjął-czy z tego powodu mogą wynikać jakieś błędy

-instalowałem od nowa rom i przy próbie odzysku przez TB mieliło i nic. ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ale rozumiem ,że danych systemowych to nie dotyczy..? (przenosznie linkem)

To się zgadza.

Ponieważ zmieniłem karte na 32G mam pytania-

Nie wiem, ale niemeickie oceny wygladają nie najlepiej, podobno jest duża rozbieżność w jakości i szybkości.

"Bewertung: 66% - Erfahrungsbericht - Ab 19,70 €"

-gdy robiłem partycję na Easeus i ustawiłem fat 32 tel nie widział karty,natomiast na ext 2 owszem. w trakcie montowania link2 podałem fat16/32 i przyjął-czy z tego powodu mogą wynikać jakieś błędy

Takich sztuczek nie robiłem;/, normalnie z założenia fat32 jest wspólnym formatem wszystkich phonów, w praktyce bywa różnie, ale w moim opisie do jiayu G3, było chyba do 16GB, z foren wiem że działa też 32, ale czy we wszystkim?

Nie znam programu Easeus, ja używam do tego MiniTool Partition Wizard Home Edition (za darmo), super dobry i prosty, może jeszcze spróbujesz?

Na 100% G3 akceptuje przy 16GB Fat32, ale z 32GB to nie wiem, bo nie miałem jeszcze. Mam w domu 6 microSD 16GB, class 6 (była okazja) i narazie nie mam potrzeby na nowe.

Z drugiej strony jest wiadomo, że karty class 6/10 mają wyższy transfer sequentiel, dobre aby zapisywać np. nagrywany film

ale do takich zadań jak link2SD czy App2SD lepsze są (aż trudno uwierzyć) karty class 2/4 bo są szybszy random access (zapomniałem już naprawdę jak po polsku), może to leży właśnie w tym, nie ma nic za nic;)

Popróbuj tak jak ja opisałem gedzieś w tym temacie, ja to robiłem sobie i kolegom juz mnóstwo razy przy zmainie ROMu i zawsze działało, ale u mnie zawsze przez fat32, ext(2/3) odrzucał mój starszy (Star A3), to potem nawet nie próbowałem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibdor

Sprawdzałem właśnie na sd tools i wyszło mi zapis 9mg/s odczyt 27-8

Wysłane z mojego LT18i

---------- Post dołączono o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

a jak się zachować przy zmianie romu,ponieważ znika link2 więc cała reszta "jakby" idzie w diabły. Gdy chcę przywrócić ustawienia i aplikacje to chyba nie ma szans.

---------- Post dołączono o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

MASZ jakaś apkę która na fonie dobrze obsługuje kartę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a jak się zachować przy zmianie romu,ponieważ znika link2 więc cała reszta "jakby" idzie w diabły. Gdy chcę przywrócić ustawienia i aplikacje to chyba nie ma szans.

No przecież to tez opisywałem.

Najpierw robisz nowy ROM, następnie root (jeśli nie był gotowy) potem np. z SD albo googla startujesz tutanium, lepiej pro, potem instalujesz lin2sd, trzeba aby robił mount i po nowym starcie mount potwierdził.

Jak to gotowe, to odtwarzasz albo pojedyńczo albo tylko brakujące "user apps + dane"

To wszystko, titanium robił backup z danymi, jak był link2sd, to teraz bez problemu (jak jest link2sd aktywny) może je odtwożyć.

---------- Post dołączono o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

MASZ jakaś apkę która na fonie dobrze obsługuje kartę?

Tego nie zrozumiałem, o co chodzi? Jeśli o 2 partycję to z PC.

Edytowane przez pan_żabka
    Usunięcie treści namawiającej do warezu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zibdor

Wszystko się zgadza i kiedy uruchomiłem TB Pro to po 15min stał na 1% i koniec.

Chodzi o apkę na fonie ..ja używam Speed...... bardzo przyzwoicie przyśpiesza.

jeszcze...czy można "w trakcie"czyli gdy już utworzona i są tam dane..zmieniać rodzaj partycji z ex2 na ex4 ,fat....i czy to coś zmieni ?

Edytowane przez zibdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiedy uruchomiłem TB Pro to po 15min stał na 1% i koniec.

Nie mam znowu polskiego, ale chyba tez mozna zrozumiec.

Jak robisz titanium, automatycznie czy pojedynczo?

Bo moze byc tak, ze jakas app jest w systemie a Ty ja masz w backup, wtedy tez moze stac w miejscu, dopoki tamtej z systemu nie przerobisz na userapp.

Takich sztuczek z formatami nie probowalem.

Dziekuje za accelerator, wyprobuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mi po zrobieniu drugiej partrycji w epm i zaakceptowaniu robie sie tylko jedna i z karty 16gb zostaje tylko 1gb co robie nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zostaje tylko 1gb co robie nie tak?

Po 1-wsze, gdzie widzisz że jest jedna,

po 2-gie, czym robiłeś 2-gą partycję?

Bo może wszystko jest tak a nie nie tak.;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po 1-wsze, gdzie widzisz że jest jedna,

po 2-gie, czym robiłeś 2-gą partycję?

Bo może wszystko jest tak a nie nie tak.;)

komputerem widze ze jest jedna, z 16gb zrobilem 1gb na tą drugą i pokazuje mi 1gb reszty nie. Jak zrobic drugą partrycje? Bo ja zaakceptowalem i do tele odrazu wsadzilem ;p

---------- Post dołączono 24-01-13 o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano 23-01-13 o 22:45 ----------

dzieki za pomoc ale juz sam zrobilem ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi