Skocz do zawartości
draffter

[TUTORIAL] 1-click root for... almost all android phones

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest pewien problem :/ Roota niby mam ale niestety jest problem z recovery. Wgrywam tego clockworka i dzieje się tak że po uruchomieniu systemu (oficjalny rom 1,6 dla G1) i wyłączeniu go w normalny sposób a następnie próbie wejścia do recovery (home + power) pojawia się znak ostrzegawczy z telefonem obok. Po ponownym wciśnięciu home + power pojawia się "Android system recovery <2e>" i komunikat "E:Can't open /cache/recovery/comand". Niestety to samo się dzieje po wgraniu RA-dream :/ Mam standardowy SPL i przez to wolę nie próbować wgrywać innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wgrywałeś clockworka w ten sposób?:

3. Ściągamy z marketu ROM Manager - Android app on AppBrain

4. Odpalamy program, nadajemy mu uprawnienia ROOTa

5. Clikamy "Flash ClockworkMod Recovery" i czekamy na zakończenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dokładnie w ten sposób. Za pomocą ROM Managera też wgrywałem RA-dreama, zarówno 1.7.0 jak i 1.2.2. Za każdym razem to samo. Robiłem też tak że flashowałem przez ROM Managera RA 1.2.2 i z poziomu tego recovery przez konsolę flashowałem 1.7.0, po reboot recovery pojawiało się nowe recovery 1.7.0 ale po odpaleniu normalnie systemu, wyłączeniu telefonu i wejściu w recovery cały czas to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pavvel

Proszę o pomoc. Zrobiłem tego roota, jednak teraz chciałbym wgrać inny rom ( np. Chromatic najnowszy )

Wystarczy, że zrobie to :

3. Ściągamy z marketu ROM Manager - Android app on AppBrain

4. Odpalamy program, nadajemy mu uprawnienia ROOTa

5. Clikamy "Flash ClockworkMod Recovery" i czekamy na zakończenie

Skoro teraz mamy recovery Clockworka, to możęmy aktualizować ROMy, Radia itd. Możemy zrobić nandroid backup.

6. Instalujemy http://www.appbrain.com/app/com.kera...TitaniumBackup

7. Uruchamiamy go (będzie komunikat, ze nie mamy ROOT'a - to właśnie brak busyboxa) i wchodzimy w click "Problems?", klikamy YES. W ten sposób instalujemy BusyBox'a

8. Restartujemy Titanium Backup. Potem Menu, -> More, -> reload application.

?

Czy mam robić teraz dalej według poradnika na wikipedii od punktu 4 ? proszę o pomoc ! a:|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kar01
    Czy mam robić teraz dalej według poradnika na wikipedii od punktu 4 ? proszę o pomoc !

Również dołączam się do pytania, choć przy robieniu pkt. 4 nie działa mi enter enter telnetd enter. Postanowiłem więc wgrać najpierw RC7 lub RC29 ale jest not allowed... Może jednak nie da się wgrywać romów?...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yazid
    U mnie jest pewien problem :/ Roota niby mam ale niestety jest problem z recovery. Wgrywam tego clockworka i dzieje się tak że po uruchomieniu systemu (oficjalny rom 1,6 dla G1) i wyłączeniu go w normalny sposób a następnie próbie wejścia do recovery (home + power) pojawia się znak ostrzegawczy z telefonem obok. Po ponownym wciśnięciu home + power pojawia się "Android system recovery <2e>" i komunikat "E:Can't open /cache/recovery/comand". Niestety to samo się dzieje po wgraniu RA-dream :/ Mam standardowy SPL i przez to wolę nie próbować wgrywać innego.

u mnie identyczna sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli prawdopodobnie dla pełnego roota zostaje goldcard a ten program umożliwi tylko korzystanie z aplikacji wymagających roota :/ szkoda...

Edit:

U mnie telnetd też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pavvel. Na tym recovery możesz wgrać ROMy 1.6, które nie potrzebują innego SPL.

Aby wgrać Chromatica musisz zainstalować HaykuroSPL i najlepiej jeszcze inne recovery.

Zatem po instalacji titanium backup i busyboxa, wrzucasz wg poradnika Haykuro (dokładnie wg instrukcji na forum, bo cegłe dostaniesz w prezencie) pkt 6 (chyba ze masz odpowiednie radio) na wiki, a potem już ROM.

Wcześniejszych punktów nie potrzebujesz.

Więcej o Hakuro macie tutaj: http://forum.android.com.pl/f88/mod-g1-nowy-spl-od-haykuro-1-33-2005-danger-spl-970/

Możesz też zmienić recovery, how-to znajdziesz na forum.

W sumie to dotyczy wszystkich pytających

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi