Skocz do zawartości
draffter

[TUTORIAL] 1-click root for... almost all android phones

Rekomendowane odpowiedzi

kar01

Ale przecież wiekszość (o ile nie wszystkie) tutoriale są pisane pod recovery RA 1.7.0 (czy jakos tak), a właśnie to recovery można wgrać w opcjach rom managera:) Właśnie to zrobiłem i na razie śmiga, za wgrywanie SPL zabiorę się jakoś jutro już chyba, o ile nie stchórzę:P Co do tych problemów, to chyba (z tego co pamiętam, bo już całe 2 dni siedzę tutaj i na XDA i mi może się mylić) dotyczą one głównie aktualizacji Danger SPL z już istniejącego na nowszy, lub downgrade'owania radia. Sądzę, że używając ww poradnika http://forum.android.com.pl/f88/wgrywanie-haykuro-danger-death-spl-7834/ wszystko będzie OK:) Nie jestem tylko pewien, czy muszę flashować radio, bo w moim G1 1.6 'wersja pasma podstawowego' jest właśnie to radio 2.22.19.26I (dokładnie 62.50S.20.17U_2.22.19.26I)...

Edytowane przez kar01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@kra01

O widzę, że ktoś jeszcze po północy zabiera się za flashowanie.

Jeszcze tego na G1 nie robiłem, kiedyś WM5 zmieniałem na WM6,5 w jakimś HTC i z tego co pamiętam to niebezpieczeństwo całe polegało na wgraniu odp radia i loadera. Tu jest tak samo.

Zobacz:

DangerSPL & CyanogenMod 5/6 - CyanogenMod Wiki

z tego wynika, że jeżeli masz 2.22.19.26i (non-US Dreams) to radia nie musisz zmieniać, musisz wgrać tylko DangerSPL.

Jeżeli u Ciebie Amon_Ra 1.7 się odpalił to zabieram się za flashowanie.

Dam znać jak poszło

Jeżeli możesz to napisz czy zakończyłeś na:

5. Clikamy "Flash ClockworkMod Recovery" i czekamy na zakończenie

Skoro teraz mamy recovery Clockworka, to możęmy aktualizować ROMy, Radia itd. Możemy zrobić nandroid backup.

czy

zainstalowałeś busyboxa czyli zakończyłeś na:

8. Restartujemy Titanium Backup. Potem Menu, -> More, -> reload application

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kar01

Generalnie to przeszedłem całego tutoriala, bez instalacji ROMu jedynie. Następnie w ROM Managerze gdzieś na samym dole jest opcja 'Flash alternate recovery' czy jakoś tak, i ostrzeżenie że ROM Manager straci przy tym Recovery swoje funkcje, i żeby to naprawić będzie trzeba spowrotem do Clockwork'a powrócić. Nie przejąłem się tym i zmieniłem recovery, właściwie samo się zmieniło na RA 1.7.0:)

A co do tego radia, to właśnie są różne opinie z tego co czytam...

---------- Post dołączono o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Generalnie to przeszedłem całego tutoriala, bez instalacji ROMu jedynie. Następnie w ROM Managerze gdzieś na samym dole jest opcja 'Flash alternate recovery' czy jakoś tak, i ostrzeżenie że ROM Manager straci przy tym Recovery swoje funkcje, i żeby to naprawić będzie trzeba spowrotem do Clockwork'a powrócić. Nie przejąłem się tym i zmieniłem recovery, właściwie samo się zmieniło na RA 1.7.0:)

A co do tego radia, to właśnie są różne opinie z tego co czytam...

EDIT

it has a chance of bricking the device if you would ever choose to downgrade the radio after flashing it

Oczywiście chodzi o Danger SPL, to czy jeśli ewentualnie potem chciałbym wrócić na oficjalny ROM Ery i odrootować telefon, to nie mam takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie jest pewien problem :/ Roota niby mam ale niestety jest problem z recovery. Wgrywam tego clockworka i dzieje się tak że po uruchomieniu systemu (oficjalny rom 1,6 dla G1) i wyłączeniu go w normalny sposób a następnie próbie wejścia do recovery (home + power) pojawia się znak ostrzegawczy z telefonem obok. Po ponownym wciśnięciu home + power pojawia się "Android system recovery <2e>" i komunikat "E:Can't open /cache/recovery/comand". Niestety to samo się dzieje po wgraniu RA-dream :/ Mam standardowy SPL i przez to wolę nie próbować wgrywać innego.
    Tak dokładnie w ten sposób. Za pomocą ROM Managera też wgrywałem RA-dreama, zarówno 1.7.0 jak i 1.2.2. Za każdym razem to samo. Robiłem też tak że flashowałem przez ROM Managera RA 1.2.2 i z poziomu tego recovery przez konsolę flashowałem 1.7.0, po reboot recovery pojawiało się nowe recovery 1.7.0 ale po odpaleniu normalnie systemu, wyłączeniu telefonu i wejściu w recovery cały czas to samo.

Kar01 cieżko wgrywać inny SPL gdyż próba kolejnego wejścia do recovery może okazać się nieudana :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kar01

Niestety teraz próbowałem wejść do recovery raz jeszcze i mam to samo co Ty;/ Wukrzyknik w trójkącie z telefonem obok...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w czym Ci on przeszkadza? Jak oddasz na gwarę telefon, o ile nie będzie to uszkodzenie fizyczne (guziki, ekran itd) to nie włączą nawet telefonu - nie zobaczą SPL

Jeżeli będzie fizyczne, to i tak nie zwrócą na to uwagi. Gdybyście poczytali trochę na forum, to zobaczycie, ze jeszcze zaden zrootowany telefon nie został odesłany z informacją o stracie gwarancji. Wszystkie jak do tej pory, były naprawiane na gwarancji.

Reasumując - nie ma czym się przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kar01
    Ale w czym Ci on przeszkadza? Jak oddasz na gwarę telefon, o ile nie będzie to uszkodzenie fizyczne (guziki, ekran itd) to nie włączą nawet telefonu - nie zobaczą SPL

Mówisz o ewentualnym bricku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@kra01

rozumiem, że jeszcze nic nie flashowałeś/

uruchamiasz ponownie romamangera i

Clikamy "Flash ClockworkMod Recovery" i czekamy na zakończenie

restart domek power

u mnie podziałało

natomiast po wrzuceniu

DangerSPL

CM6

gaps

mam bootlopa

ile trwa pierwsze załadowanie po wrzuceniu CM6?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj w wątku o CM6 - długo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kar01

Nie nie, nie flashowalem to po pierwsze, ale po drugie ja już miałem clockwork'a, następnie zmieniłem rom managerem na RA, i teraz właśnie mam ten telefon obok trójkąta z wykrzyknikiem, a wg poradników na clockworku z wgrywaniem SPL bywają problemy...

EDIT

I teraz jak jeszcze raz wróciłem do Clockworka, to za 1 razem się uruchamia, a za 2 już nie- tak samo jak z RA... Również wykrzyknik i telefon obok...

Edytowane przez kar01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi