Skocz do zawartości
22idwie2

Modecom FreeWAY Tab 7.0 - umarł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z moim tabletem. Mianowicie w czasie użytkowania parę razy wyskoczył błąd aplikacja np. galeria (proces coś tam) została niespodziewanie zatrzymana

Pomyślałem że może restart tableta coś pomoże. Po próbie włączenia wyskakuje napis "androdid" i nic się więcej nie ładuje. Czekałem prawie 2h i nic.

Jaka jest przyczyna usterki?

Czy mogę samemu to naprawić?

Jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam dokładnie ten sam problem i dokładnie też mi się to stało. Tablet nie chce się uruchomić. Proszę o pomoc.:help:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajrzyj pod temat nieuudane flashowanie. Tableta wyłańczasz przytrzymując ok 5 sek przycisk power, później podłańczasz pod kompa przez kabel usb przytrzymując przycisk wstecz. Trzymając przycisk wtecz naciskasz szybko ok 10 razy przycisk power i powinien livesuit go wykryć. Reszte poczytaj pod tematem nieudane flashowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, fajnie że wyrażasz chęć pomocy, jednak nie ze wszystkim daję sobie radę. Livesuit nie wykrywa mi urządzenia, robię według twojej instrukcji i nic. W pasku wyskakuje mi chmurka o "Nie rozpoznano urządzenia USB"

Co jest nie tak?

EDIT

No nic, zaktualizowałem ( zainstalowałem na nowo ) androida 4.0. Zrobiłem to tak jak jest napisane w instrucji http://www.modecom.pl/freeway_tab_7...._gps/produkty/

I działa.

Nie mam czasu się z tym męczyć, a że pomogło to jestem zadowolony.

Dziękuje za pomoc.

---------- Post dołączono o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

EDIT2:

Jeszcze jedno pytanie, aktualizując androida jest możliwość że będzie tam wersja 2.x i 4.0 równocześnie?

Odnoszę wrażenie że 4.0 działa wolniej.

Edytowane przez 22idwie2
    rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterowniki żeby live suit wykrył taba są w katalogu w którym rozpakowałeś program. Drugi sposób to zainstalować sdk i pobrać sterowniki z serwera. Ten sposób z wgrywaniem softu ze strony producenta jest coś felerny, bo później tab się restartuje co jakiś czas, nie trzyma ustawień. Przefleshuj taba przynajmniej raz przez ten program a zauważysz zmianę. Jeśli zauważyłeś że tab coś wolniej działa to pomoże ci temat przyspieszanie bez podkręcania, zaktualizowałem wpis z ustawieniami, teraz działa zadowalająco. Walczę jeszcze ze sterami, by wykrywało zewnętrzny bluetooth, ale z tym trochę zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    averne

W przypadku problemu zawieszenia się na logo Androida, polecam diagnozowanie poprzez:

adb logcat

Pozwoli w miarę łatwo sprawdzić co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam co " 22idwie2 "ale nie moge go podłączyć do usb ponieważ komputer go nie wykrywa.pRÓBA INSTALOWANIA STEROWNIKÓW SIE NIEPOWIODŁA WYSKOCZYŁ KOMUNIKAT " w PODANEJ LOKALIZACJI NIE MA INFORMACJI O SPRZĘCIE "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    averne

Tabsonant, sprobuj z innym kablem USB.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opis wgrywania przez livesuit już dawno opisywałem na tym forum, choć na stronie modecoma masz obrazki;)

Tego czego niema na tej stronie opisanego to opcja gdzie flashujesz taba, ale aplikacje i wszystko ci zostaje. Wystarczy przy ostatnim zapytaniu czy sformatować kliknąć nie. Aplikacje, ustawienia kont, hasła do wifi zostają, tylko softa podmienia. Ta opcja przydaje się gdy namieszało się w ustawieniach i tab niechce się włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi