Skocz do zawartości
Yebua

Tablet myaudio i cyanogenmod9

Rekomendowane odpowiedzi

Yebua

Witam,

Jako nowy posiadacz tabletu zwracam sie do uzytkownikow tego sprzetu z pytaniem czy komus z was udalo sie zainstalowac jakis alternatywny rom do stockowego. Nie wiem jakie sa wasze odczucia ale dla mnie dzialanie oprogramowania jest gorsze niz przecietne. O ile ogolnie dzialanie po zainsalowaniu apex launchera jest akceptowalne to szybkosc i plynnosc przegladania internetu jest malo komfortowe a momentami niewykonalne.

I tu chcialem zwrocic uwage ze przyczyna tego wcale nie musi byc malo wydajny hardware a slabo zoptymalizowana wersja softu android w wersji 4.0.3. Na potwierdzenie tego podam, swoj przyklad - jako posiadacz xperii arc(1ghz, 512 ram) po aktualizacji softu z 4.0.3 na 4.0.4 telefon znacznie przyspieszyl.

Nie wiem czy po producencie myaudio mozna sie spodziewac jakichkolwiek aktualizacji. Na szczescie jest alternatywa w postaci cyanogenmod 9 ktory dziala na blizniaczych tabletach - yarvik zetta, goclever a971, jakis prestigo o ile dobrze pamietam. Moja xperia dziala o niebo lepiej na stockowym 4.0.4. Nie mowie nawet o cm9, ale jestem przekonany ze z myaudio mkzna wyciagnac duzo wiecej. Potwierdzeniem tego sa opinie uzytkownikow goclever a971, ktos napisal ze prawie zdublowal sie wynik w atutu.

http://forum.android.com.pl/f584/rom-4-0-4-3g-support-cyanogenmod-9-nightly-191885/

Jest tutaj rowniez instrukcja wgrania romu i tu zaczyna sie problem - nasz tablet po wejsciu w recovery nie reaguje na fizyczne klawisze(vol up, vol down). Wyczytalem na forum xda ze jest mozliwosc obejscia tego uzyciem alternatywnego do cwm programu recovery

volume up and down buttons not working anymore , still possible to flash ? - xda-developers

Probowal ktos tego peri installer albo ma lepszy pomysl? Zachecam do eksperymentow, wydaje mi sie ze mozna sporo wiecej wycisnac z tego chinczyka :-)

Edit:

Przed chwila wynalazlem recovery zz obsluga interfejsu dotykowego

http://www.theandroidsoul.com/touch-clockworkmod-recovery-for-rogers-and-att-skyrocket-sgh-i727/

Slyszal lub probowal ktos?

Edytowane przez Yebua

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Recovery można obsłużyć myszką :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ede_k

Witam

Wgrałem cyanogenmod 9 zgodnie z instrukcją dla Goclever A971 z wątku:

http://forum.android.com.pl/f584/rom-4-0-4-3g-support-cyanogenmod-9-nightly-191885/

Metoda opisana w ww. wątku działa. Niestety nie działa dotyk (zadziałała myszka po USB). Prawdopodobnie wystarczy wgrać inną paczkę Compatibility. Pierwszy raz zmieniam rom więc nie bardzo wiem jaka paczkę wgrać. Może ktoś wie jaka to powinna być paczka oraz czy trzeba całą procedurę z wątku goclover rozpoczynać od początku czy wystarczy zacząć od pkt. dotyczącego wgrania paczki.

W moim przypadku tablet reagował na przyciski więc nie maiłem problemu.

Edytowane przez Ede_k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Na pewno nie będzie to:

910i_compatibility_1.2.0.zip

907c_compatibility_1.2.0.zip może działać ale nie do końca ( Momo 11 bird )

v99_compatibility_1.2.0.zip nie będzie działać

Nie będzie działać bo wgrywałem te firmwary do mojego tabletu Myaudio i dotyk nie działał albo nie działał w 100%.

Jedynie przy firmwarze dla Momo 11 bird dotyk działał ale nie dokładnie - klawisze audio działały.

W tej chwili czekam aż ktoś udostępni oryginalny firmware z Myaudio albo będę musiał myszką obsługiwać mój tablet, chyba że ktoś już opanował Cyanomodgen an Myaudio.

Pozdrawiam i życzę powodzenia posiadaczom Myaduio 908A w przyspiszeniu tableta.

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ede_k

Przed wgraniem cyanogenmod9 zrobiłem backup na kartę SD (wewnętrzną) za pomocą ClockworkMod Recovery, czy mogę teraz przywrócić poprzedni system z tego backup`u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musicie wgrac przez ClockwordMod recovery. Wtedy dotyk powinien działać.

Ede_k: mógłbyś wstawić gdzieś ten backup systemu?

Jeszcze taka prośba do posiadaczy muaudio. Mógłby ktoś wyłączyć tablet, włożyc kartę microsd, wejść w recovery i sprawdzić czy czyta pliki z karty czy z external. Tylko w takiej kolejności jak napisałem.

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez kaspipolub

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest tutaj rowniez instrukcja wgrania romu i tu zaczyna sie problem - nasz tablet po wejsciu w recovery nie reaguje na fizyczne klawisze(vol up, vol down). Wyczytalem na forum xda ze jest mozliwosc obejscia tego uzyciem alternatywnego do cwm programu recovery

volume up and down buttons not working anymore , still possible to flash ? - xda-developers

Mi po prostu nie dziala ta paczka cwm.zip w linku od Geoclevera i yarvika. Zaciagnalen z innego forum paczke (tez cwm ale z innym kontentem) i przyciski dzialaja.

Za to nie wiem jak zrobic backup na zewnetrzna karte SD.

---------- Post dołączono o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Musicie wgrac przez ClockwordMod recovery. Wtedy dotyk powinien działać.

Ede_k: mógłbyś wstawić gdzieś ten backup systemu?

Jeszcze taka prośba do posiadaczy muaudio. Mógłby ktoś wyłączyć tablet, włożyc kartę microsd, wejść w recovery i sprawdzić czy czyta pliki z karty czy z external. Tylko w takiej kolejności jak napisałem.

Ja probowalem backup zrobic na externala i jakis problem z montowaniem jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że ja mam uwalony tablet i nie mam innej opcji, chyba ze od razu wgrac cm9. Tylko ze na razie recovery nie czyta mi externala.:mad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ale nie musisz mieć oryginalnego firmwaru z myaudio żeby wgrać CM9.

Możesz załadować jakiś co ma roota i wtedy korzystając z myszki wgrać CM9.

Np firmware Mediacom Smart Pad 910i cm9 albo Eken A90 ,Gemei G9, pwn3D, Momo 11 Bird.

Dobrze kombinuje czy nie?

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem o tym ale wolałbym oryginalne, ponieważ mimo tego że wgram to jeżeli wtedy się nie odpadli to w serwisie się mogą połapać.

Poza tym to recovery nie czyta mi jeszcze externala a na internal nie da rady wrzucić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi