Skocz do zawartości
Fusion789

Toshiba AC100 Wgrywanie ICS - Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam netbooka toshiba ac100 i chcialbym wgrac nowego roma a konkretnie 4.0.4 tylko nie mam pojecia jak go zainstalowac poniewaz w instrukcji po angielsku pisze ze trzeba przywrocic system do wersji 2.1 lecz nie wiem jak to zrobic. czy ktos orientuje sie moze jak to zrobic ?? Pilnie prosze o odp.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam

czy ktos orientuje sie moze jak to zrobic ?? Pilnie prosze o odp.

Pozdrawiam

<ciach>

1. Pobierz następujące pliki:

- android 2,2 V4B (CZshare.com - ac100_flash_v4b rar)

- bootloader CZshare.com - ac100-bootloader-downgrade zip

- CWM https://www.dropbox.com/s/nsaj1roiziu50wp/cwm-recovery.zip

- najnowszy ICS lub JB https://code.google.com/p/cm-paz00/downloads/list

- gapps gapps-ics-20120304-signed.zip | Ulož.to

Pierwsze trzy wgrywasz z poziomu windy

ICS/JB i gapps wrzucasz na kartę SD

2. Żeby wgrać potrzebne graty wyłącz smartbooka, podłącz go do PC kablem miniUSB i uruchom kombinacją ctrl+esc+power

odpali się nie włączając ekranu (fastboot), win znajdzie nowe urządzenie - wgraj sterownik (folder usbpcdriver z pierwszego archiwum)

Wrzucasz po kolei andka 2.2 klikając odpowiedni flash_full_11x.cmd (116 to wersja AC100 32GB/BT/3G, 117 to 8GB/BT bez 3G), potem bootloader i Recovery (CWM)

Pamiętaj o resecie po każdym jednym flashu.

3. Teraz zapodajesz kartę SD i uruchamiasz smarta kombinacją home+power, zapyta o wybór - dajesz 1

4. Jesteś w Recovery - teraz dajesz po kolei: wipe data/factory reset + wipe cache partition + advanced / wipe dalvik cache

5. Następnie: go back - install zip from SD card i wskazujesz na plik z wybranym ROMem, potwierdzasz czekasz kilka minut i powtarzasz z gapps

6. Pozostało zrobić reset: go back - reboot system now

Powinieneś zobaczyć logo CyanogenMod :) Pamiętaj że to wersje beta.

ps. Dużo prościej jest wgrać Andka 3.0 - Wystarczy pobrać, pamiętać o sterownikach, fastboot:

http://radogost.org/tac/and3v05RC1.7z

Masz tam trzy opcje których nie trzeba tłumaczyć: backup, flash i restore.

15 minut i gotowe

Edytowane przez La Chupacabra
    Link do konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam i ja :)

Zainstalowałam roma wg. powyższych instrukcji i mam , z którymi nie mogę sobie poradzić:

1 - wifi działa bez zarzutu, natomiast połączenie przez kartę telefoniczną /orange/ w zasadzie nie jest możliwe - połączyłam się raz i to na b.krótko. Nadmieniam, że w poprzedniej wersji 2,2 połączenie było automatyczne /wtedy gdy nie było w pobliżu wifi/ i nie sprawiało kłopotu

2 - większość aplikacji otwiera się w trybie pionowym, mimo mojego zaznaczenie by na to nie zezwalać

czy jest ktoś kto potrafi pomóc? jeśli tak to proszę dość czytelnym językiem ;)

mam model 32GB z modemem 3G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gosiek jak ty to zainstalowalas? ja nie moge

---------- Post dołączono o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

zebulon moge prosic o instrukcje jeszcze bardziej szczegolowa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mek07

Witam, odświeżę trochę temat. Znajomy mnie poprosił mnie o wgranie nowego Androida na jego AC100-10D. Niby wszystko fajnie i łatwo, ale mam problem już na samym początku. Nie mogę zainstalować sterowników USB do niego ;/

Po podłączeniu wykrywa go jako Nieznane urządzenie (screen 1), automatyczna instalacja nic nie daje, a jak mu palcem pokazuje te sterowniki to wywala błędami(screen 2, 3). To samo na Win 7/Vista/XP.

Ktoś ma jakiś pomysł?

post-95669-14255726540134_thumb.jpg

post-95669-14255726539219_thumb.jpg

post-95669-1425572654094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie na forum,posiadam Toshibę AC100 i chciałem wgrać tego roma co podał zebulon  ale linki już są dość stare,czy ktoś z was szanownych użytkowników mógłby wstawić linki aktulne bo te stare wygasły.Bardzo bym prosił o je udostępnienie bo mi na nich bardzo zależy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi