Skocz do zawartości
Sannti

Modyfikacja Aplikacji / Aplikacji systemowych - problemy / pytania na temat modyfikacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Vuko

Ajjj, byłem przekonany że usunąłem poprzedni post...

Otóż problem rozwiązany. A jakże był trywialny :D APKTool musi znajdować się w folderze WINDOWS i wszystko śmiga :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mostu

Witam, pytanko takie jak w temacie. Czy jest możliwość zmiany rozdzielczości w aplikacji? Chciałem pograć na Galaxy Young w Plague Inc ale niestety teksty gdzieniegdzie nachodzą na siebie i widać że nie jest to gra przystosowana na rozdzielczość 320x240.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szymad

Są programy do zmiany DPI, spróbuj jeśli chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mostu

Zrobiłem roota i zmieniłem DPI specjalnym programem. Faktycznie, w menu zmienia się rozdzielczość ale chodzi mi o rozdzielczość samej gry, która nadal ma za małe literki nawet po zmianie rozdzielczości telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie bardzo wiedziałem gdzie zadać to pytanie, ale mam nadzieję, ze dobrze trafiłem :)

Mój problem jest następujący :

Mam aplikację (grę) której głównym plikiem jest plik o rozszerzeniu .obb, a plik apk. jest tutaj można powiedzieć tylko plikiem który ma go zainicjować i tu się właśnie zaczyna problem. Potrzebuję dogrzebać się do plików tej aplikacji, jednak są one zapisane w archiwum o .obb i ni jak nie idzie go otworzyć. Przeszukałem już XDA, google i to forum i nie znalazłem rozwiązania, które by u mnie działało. Wszyscy piszą, że wystarczy go po prostu otworzyć jako archiwum (np. 7-zip'em) jednak w moim przypadku to zwyczajnie nie działa. 7-zip, jak i inne programy rozpakowujące wyrzucają błąd, że archiwum jest uszkodzone. Jedynym objecującym programem był Android SDK, jednak w tym przypadku java wyrzuca błąd :zdegustowany:(od dawna mam z nią problem i nadal nie wiem czemu, treść błędu to "Unable to create editor ID org.eclipse.ui.DefaultTextEditor: Editor could not be initialized. Java heap space"). Z tego co już wiem to format .obb charakteryzuje się tym, że można go zaszyfrować i jak sądzę, właśnie taki zabieg został w tym przypadku przez twórców podjęty. Pozostaje teraz więc pytanie, czym i jak to archiwum otworzyć ?

Osobie która znajdzie odpowiedź oczywiście stawiam piwko :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, ze ktoś pomoże

Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest obraz systemu plików FAT (właściwie vfat), szyfrowany lub nie z użyciem dm-crypt (algorytm twofish). Klucz prawdopodobnie będzie w pliku .apk

Na końcu doklejone są dodatkowe metadane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za zainteresowanie, ale nie koniecznie o to mi chodziło :) Mój problem polega na tym, że wiem gdzie co znaleźć i z czym mniej więcej to się je, ale nie mam jak tego odpalić ... Mam archiwum w formacie .obb i po prostu nie mogę znaleźć żadnego programu na komputer, który by archiwum o takim formacie otworzył (tym bardziej, że jest ono zaszyfrowane) nawet jeśli posiadałbym klucz (którego swoją drogą też coś nie mogę zlokalizować, ale mam pewne przypuszczenia, jednak nie mogę ich sprawdzić, bo nie mam do tego programu). Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły czym to otworzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiem gdzie co znaleźć i z czym mniej więcej to się je

Gdyby tak rzeczywiście było, to nie powtórzyłbyś pytania, a co najwyżej zadał konkretniejsze :PP .

Loop device - Wikipedia, the free encyclopedia

Narzędzia losetup (i w przypadku szyfrowania dodatkowo cryptsetup) powinny wystarczyć. Nie wiem czy te metadane na końcu będą powodować problemy. Może trzeba będzie ustawić zakres danych.

FreeOTFE do rozszyfrowania na windowsa?

Może apktool albo samo baksmali ułatwi szukanie klucza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę pomóżcie mi wgrać do Samsunga Galaxy S II nowy ROM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz od tego odpowiednie dzialy Twojego modelu telefonu. znajdziesz tam tutoriale i sobie poradzisz-_-

Taptapped from my little killer iPod 4G (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi