Skocz do zawartości
Sannti

Modyfikacja Aplikacji / Aplikacji systemowych - problemy / pytania na temat modyfikacji.

Rekomendowane odpowiedzi

@bozenek

Nie ten dział, poza tym tak jak kolega wyżej wspomniał, znajdź dział ze swoim telefonem i poszukaj tam poradnika, jest ich sporo.

@cayman3_11

Właśnie o taką konkretną odpowiedź mi chodziło :)

Gdyby tak rzeczywiście było, to nie powtórzyłbyś pytania, a co najwyżej zadał konkretniejsze .

Tak jak napisałem mniej więcej wiem :PP

Nie będę ukrywał, że w kwestii modyfikacji aplikacji na androida jestem jeszcze zielony. Wprawdzie bawiłem się już trochę w tym temacie, ale były to albo modyfikacje według jakiegoś poradnika, albo na tyle proste, że chyba każdy po chwili nauki umiałby to zrobić (podmiana jakiś plików graficznych, zmiana nazw, zmiana jakiś wartości np. długości trwania animacji etc.). Teraz chciałem się pobawić w coś więcej i zmodyfikować jakąś grę (również wartości dla danych funkcji, czy pliki graficzne). Najprostsze wydały mi się właśnie gry z plikami .obb, ponieważ w jednym pliku jest wszystko, jednak jak widać się pomyliłem i wybierając zaszyfrowany plik .obb porwałem się z motyką na słońce :P.

Udało mi się odpalić to .obb w programie który dałeś, nie wiem skąd znalazłeś ten program ale masz ode mnie :padam: za to :) Teraz brakuje już tylko (lub może aż) klucza ... Myślałem, że znalezienie go będzie rzeczą banalną, jednak jak się okazuje, wcale tak nie jest ... Co do dalszych programów które dałeś, to dekompilacja apk była jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobiłem, ale jest tam tyle plików, że siedzę na tym już którąś godzinę, przeszukując każdy plik oddzielnie i dalej nic nie znalazłem :zdegustowany:, bynajmniej jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Ps. Gdybyś się kiedyś nudził, to daję LINK do apk w którym powinien być ten klucz, więc możesz spróbować swoich sił i pomóc mi go znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ale jest tam tyle plików, że siedzę na tym już którąś godzinę, przeszukując każdy plik oddzielnie i dalej nic nie znalazłem :zdegustowany:

Każdy oddzielnie? :przestraszony:

Użyłbym grepa (dla windowsa odpowiednikami wydają się find i findstr). Klucz pewnie będzie wprowadzony jako argument metody: StorageManager | Android Developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie niestety automatycznie albo nic nie znajduje, albo nie jest to nic co by było kluczem. Szukałem używając standardowej wyszukiwarki Windowsa, oczywiście z szukaniem w zawartości pliku. Podane przez ciebie polecenia zarówno polecenia find jak i findstr wyrzucają cały czas jakieś błędy mimo, że na pewno są wprowadzone poprawnie (np. odmowa dostępu gdy próbuję przeszukać cały katalog, mimo iż konsola jest uruchomiona w trybie administratora, ehh ten Windows ...). Próbowałem już wyszukiwać za pomocą słów kluczowych typu "key", "password", "obb" teraz jeszcze przeszukałem z pomocą podanych w tym artykule "rawPath", "listener" i nic sensownego nie znalazłem. Zaczynam mieć coraz większe wątpliwości, czy ten klucz na pewno jest w pliku apk, a co najmniej czy nie jest jeszcze jakoś zaszyfrowany ...

Edit.

Z pomocą jakiegoś dziwnego programu do przeszukiwania zawartości plików znalazłem jeszcze kilka, w których występuje słowo "key" i jego pochodne. Dwa z nich noszą bardzo wdzięczną nazwę "Crypto.smali" i "Encrypter.smali" więc można by sądzić, że coś w nich będzie na rzeczy, jednak nawet tam nic nie znalazłem (a przynajmniej nic, co by było ciągiem znaków, wyglądającym jak klucz). W związku z czym dochodzę do wniosku, że chyba nie dam rady sam wyciągnąć klucza z tego pliku apk ... W poprzednim poście dałem link do apk, więc jeśli komuś by się kiedyś nudziło, to byłbym bardzo wdzięczny za znalezienie w tym plik klucza i powiedzenie gdzie on był. Znalazce na pewno nagrodzę :)

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim a w szczególności cayman3_11 za pomoc.

Edytowane przez Bartek1599
    Uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Chciałbym się zapytać, czy jest ktoś w stanie opisać w jaki sposób wykonać dekompilację, kompilację, oraz podpisanie systemowej aplikacji? Szukałem już w cały forum i nie znalazłem kompletnie nic konkretnego... Umiem edytować aplikacje nie systemowe, ale np. SystemUI.apk do edycji wymaga framework-res.apk i za nic w świecie nie mogę sobie z tym poradzić... Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie czy jest jakiś sposób żeby aplikacja z androida 2.3 i wyżej działały na 2.1 ? dokonać zmiany w "wnętrzności" aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,

posiadam na swojej Brzytwie stockowego ICSa. Chciałbym się dowiedzieć czy można by podmienić stockowe emotikony na oparte na np logu Androida - np takie a:)?? Jakoś te stockowe mi nie przypadły do gustu. Nie chce zmieniać programiku do wysyłania sms - stockowy mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Szukam programu do hurtowej podmiany plików bez naruszania ich pierwotnych nazw. Bo ręczne grzebanie w pliku apk aby to podmienić to za dużo klepania.

Wyjaśniam :

załóżmy że w pliku apk siedzi 10 plików graficznch tj 1.jpg, 2.jpg....10.jpg

na dysku PC-a ma 10 swoich plików w formacie jpg tj A.jpg,B.jpg...J.jpg i teraz potrzebuje coś a`la TC : wskazuje moje 10 plików i te 10 plików w apk. Program powinien mi je zamienić miejscami tzn plik A.jpg trafia na miejsce pliku 1.jpg i zachowuje jego nazwę czyli staje się plikiem 1.jpg.

Szukam czegoś takiego bo grzebianie potem w XML-ach jest troche denerwujace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może mi ktoś poradzić jak rozpakować stokowy rom od samsunga i podmienić-zamienić systemowe apki na zaktualizowane np.google play czy mapy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

@up Najpierw musisz roma wgrać na telefon. Później przy pomocy custom recovery wykonujesz backup partycji /system. Następnie wgrywasz na komputer i szukasz programu do przekonwerttowania kopii na pliki zip czy coś.

Ogolnie, jeśli masz rom w formacie IMG to mozesz pobrać to: http://dl.xda-developers.com/attachdl/ac9831d2e8af64723ab4a87b970830bc/51cdb659/6/4/5/1/9/2/sgs2toext4.zip

Odpalasz ten plik, do okienka przeciagasz plik img i czekasz z sie przekompiluje. Później instalujesz linux reader i grzebiesz w pliku, tylko, że nie wiem, jak zapisać pliki z powrotem do użytecznej formy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23
    Witam. Chciałbym się zapytać, czy jest ktoś w stanie opisać w jaki sposób wykonać dekompilację, kompilację, oraz podpisanie systemowej aplikacji? Szukałem już w cały forum i nie znalazłem kompletnie nic konkretnego... Umiem edytować aplikacje nie systemowe, ale np. SystemUI.apk do edycji wymaga framework-res.apk i za nic w świecie nie mogę sobie z tym poradzić... Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Oto program: [TOOL]Tickle My Android 6.0 - DE/RECOMPILE APPS, CHANGE ICONS...AND MORE!!!! [08/07]] - xda-developers

Znikoma znajomość języka angielskiego i umiejętność logicznego myślenia wystarczy, by bawić się programem. Jak podpisać apki? Ja to robię przy użyciu AutoSign https://www.dropbox.com/sh/mffv6exbeloo28s/QZC53VMy6t

Przekompilowaną aplikację zmieniasz z formatu "name.apk" na "update.zip", programem z mojego dropboxa wybierasz z listy plik update.zip i podpisujesz apkę. Powstanie nowy plik *.zip, którego nazwę zmieniasz na pierwotną nazwę aplikacji z rozszerzeniem .apk Teraz możesz podmienić appki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi