Skocz do zawartości
veimus

[TOOL od Bin4ry] ROOT dla Androidów ISC/JB z odblokowanym/zablokowanym bootloaderem !!

Rekomendowane odpowiedzi

A mam takie pytanie w razie w. Jest jakaś opcja cofnięcia roota?

Unroot. Albo robisz aktualizację softu susem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tujek

1.) Ta czynność USUNIE stare kopię programu SOny "Backup&Restore z pamięci WEWNETRZNEJ, kopie na SD pozostaną nienaruszonę! To jedyny minus i autor przeprasza za to :)

Witam

Mam takie pytanie, usunięta będzie jakaś aplikacja z telefonu czy po prostu jakieś stare backupy stare o ile były jakieś robione?

Nie chcę by wywaliło mi coś firmowego i potem by był problem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

nic firmowego nie usunie, zniknie tylko kopia zapasowa o ile wykonywałeś jakąs programem Backup&Restore ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

nie żebym był zielony, ale na ARC S - mam ostatnią ver systemu ,587 - i odblokowanego bootloadera

Niestety ze zrootowaniem tego sysytemu męczę się już kilka dni - nawet ten skrypt nie daje rady

Przed aktualizacja miałe 562 i był root i było fajnie , tylko aktualizacja pozbawiła mnie roota mimo iż robiłem go wg znalezionych instrukcji

Czy można jakoś uzyskać roota na tej wersji systemu ?

Jak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tujek

Nie robiłem takiej kopi, nie widzę nawet takiego programu w moim tipo :).

Ale mam jeszcze takie pytanie, czy ingerencja w system (np wywalenie jakiegoś wigetu, albo wgranie jakiejś apki wymagającej roota) powoduje jakieś zmiany w partycji czy też pliku "restore" - tym przywracającym telefon do stanu jak z fabryki?

Inaczej mówiąc: Czy po użyciu "Ustawień Fabrycznych" wszystko wróci do stanu zerowego, włącznie z wycięciem roota i skutków jego użycia? Bo rozumiem, że to jakby format i instalowanie systemu od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus
    mam ostatnią ver systemu ,587 - i odblokowanego bootloadera

Czy można jakoś uzyskać roota na tej wersji systemu ?

Jak ?

wgraj kernel z rootem i po kłopocie, więcej info powinieneś znaleźć w opisie odpowiedniego kernela pod Twój model tel :)

---------- Post dołączono o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Nie robiłem takiej kopi, nie widzę nawet takiego programu w moim tipo :).

Ale mam jeszcze takie pytanie, czy ingerencja w system (np wywalenie jakiegoś wigetu, albo wgranie jakiejś apki wymagającej roota) powoduje jakieś zmiany w partycji czy też pliku "restore" - tym przywracającym telefon do stanu jak z fabryki?

Inaczej mówiąc: Czy po użyciu "Ustawień Fabrycznych" wszystko wróci do stanu zerowego, włącznie z wycięciem roota i skutków jego użycia? Bo rozumiem, że to jakby format i instalowanie systemu od nowa.

jest tam aplikacja do kopii, może nazywa sie "Kopia i przywracanie" lub coś podobnego, roota pozbędziesz się aktualizując soft przez PC Companion. Kopia która tam jest utworzona słuzy tylko do zrobienia roota, nie mozna z niej przywrócić systemu bo to nie full backup :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na Xperi T również przeszło bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tujek

Czyli te "ustawienia fabryczne" nie działają to na zasadzie systemu z laptopów, że format dysków i stawianie systemu na nowo. Raczej czyści ustawienia i tylko odpowiednie katalogi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uwaga dla Xperii S z kompilacją romu .55 metoda Bin4ry nie działa już, podobnie w Xperii T z najnowszym romem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Xperię U z Orange też można tym sposobem zrootować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi