Skocz do zawartości
hary88

Photon Q 4G - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

niko99
    O to miłe zaskoczenie, zaraz piszę do gostka sprzedającego photona Q ...... No i czym sie różni

Photon 4G MB855

Photon Q XT897

---------- Post dołączono o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

SprzedNY... X.X

czym sie różni

Photon 4G MB855

Photon Q XT897

to dwa rozne telefony :D jeden jest bez klawiatury ( MB855 ) a drugi z klawiatura ale bez wejscia na karte sim ( xt897)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Amen12

Ok thx ;D ... Narazie licytuje droida 4, jak nie wygram to kupuje photona 4g; D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

Napisales Photona 4g tylko nie pomyl 4g - z Q 4g bo to 2 rozne telefony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thotem

jak widziałem na jakimś filmiku to w przeglądarce się normalnie obraz obraca. Niko, może zrobisz jakieś szybkie porównanie obu telefonów? Bo rozumiem, że Q ma możliwość odblokowania bootloader, przez co rozumiem, że wsparcie może być dłuższe (oczywiście nie mówię o wsparciu Motoroli). Snapdragon jest dużo wydajniejszy od TI czy ogólnie jak podkręce to będzie to samo? LTE z tego co patrzyłem nie chodzi ani w jednym ani w drugim na terenie PL. Różnice przy zakupie tych telefonów w polsce to jakieś 250zł i 6 miesięcy gwarancji (Q droższy, lecz z krótszą GW, bo z dolutowanym slotem domyślam się że microSD). Z mniej ważnych rzeczy ( choć zapewne nie dla wszystkich są "mniej ważne" ) to spust aparatu w Q (nie ukrywam, że chol... bardzo wygodny) i wyglad stokowego andka bardziej zbliżony do czystego... Niko proszę! Może coś z pierwszej ręki? 

Naskrobane na mojej cudownej klawiaturze fizycznej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

skopiowalem ponizej to co napisalem do naszego kolegi Thotema na PW, prosze mi wierzyc napisalem bardzo obiektywnie mialem oba telefony w jednym czasie, photon q jest jednak sporo lepszy, pozniej szybkie info

Photon q lte 4g a D4

PHOTON Q

- jest ciutke miejszy od D4 minimalnie i jest zgrabniejszy

- ma duzo duzo lepszy ekran wyraźniejszy bardziej "czerń jest czarniejsza" a d4 przy nim włączony wygląda lekko "jak wygaszony ekran"

- w photonie jest zewnętrzny przycisk aparatu co nie ukrywam zawsze mi go brakowalo od czasow MM1

- w photonie masz 2 snapdragony 1,5giga szybsze od TI i nowsze

- masz NFC

- ekran jest większy przy takiej samej wielkosci telefonu :D

- można odblokować bootloader'a a co to daje wiadomo

- oprogramowaniem do photona zajmuje sie KABALDAN i Skrilax_CZ to gwiazdy na ten moment juz jest full działający cm10.2 android 4.3 i działa rewelacyjnie i panowie pracuja nad nim bardzo pracowicie

- jest chyba ciutke lżejszy od d4

- do karty pamięci jest dostęp od zewnątrz

Ogólnie dla mnie jest perfekcyjny (porównywałem ekran z galaxy s2 i jest tak samo dobry a gdy porownywalem galaxy s2 do droida 4 to tak jak mowilem ekran jest jakby wygaszony w d4)

Edytowane przez niko99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Thotem

Dziękujemy bardzo !! :) Myślę, że wszystkim nam właśnie o to chodziło :) Jeszcze jedno ostatnie pytanko. Na Q rozumiem, że nie ma żadnych Safestraps'ów, tylko zwykłe recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

Tak zgadza sie, znaczy zwykle nie zwykle customow clockworkmod 6.0.3.2 , i mam tylko jeden rom CM 10.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Amen12

Nic dodac nic ując nico, dziekujemy! :D

---------- Post dołączono o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Snapdragon,bootloader,NFC - co to wszystko daje i co to jest po kolei jak komus sie chce odp ;dd ... Stawiam piwo ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

snapdragon to rodzaj procesora

bootloader - program startujacy tak to mozna nazwac, ktory jest odpowiedzialny za uruchamianie roznych innych pocesow ? gdy jest zablokowany

nie pozwala czesto na wgrywanie / uruchomienie roznych nieoficjalnych rzeczy np roznych nieoficjalnych kerneli (jadro systemu), sterownikow itd

NFC - przesylanie plikow zbliżeniowo / placenie telefonem itd itd

to tak bardzo laickim językiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi