Skocz do zawartości
hary88

Photon Q 4G - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki niko99; czyli reasumując, dla naszej sieci "bad esn" nic nie szkodzi? Nie ukrywam, że poluję na photona q, a modele z bad esn są tańsze; niemniej chciałbym mieć pewność, że taki telefon mi posłuży. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś jeszcze mógł to potwierdzić. Może ktoś już użytkuje taki telefon? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

z wysztkich opisow ktore mozna wyczytac w internecie, wskazuja na to iz telefon z bad esn jest zablokowany tylko w sieci CDMA i to u konkretnego operatora.

Jako ze bedziesz go uzywal w sieci GSM i to po wylutowaniu dotychczasowego numeru i instalcji slotu sim i nowej karty problemow nie bedzie (moim zdaniem )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    z wysztkich opisow ktore mozna wyczytac w internecie, wskazuja na to iz telefon z bad esn jest zablokowany tylko w sieci CDMA i to u konkretnego operatora.

Jako ze bedziesz go uzywal w sieci GSM i to po wylutowaniu dotychczasowego numeru i instalcji slotu sim i nowej karty problemow nie bedzie (moim zdaniem )

Również tylko na takie opisy natrafiłem, wobec tego sprowadzę prawdopodobnie taki model.

Pozostanie mi jeszcze kwestia dostosowania do gsm. Jeśli to będzie możliwe, chciałbym wszystko zrobić samodzielnie, niekoniecznie dla zaoszczędzenia paru złotych, głównie dla satysfakcji, taki już jestem :) i tu pojawia się prośba, bo o ile myślę, że nie będę mieć większych problemów z założeniem slotu (mam trochę doświadczenia i znalazłem świetny poradnik: Good News !!! SIM CARD MOD IS HERE !!! - xda-developers, to na tą chwilę nie bardzo mam pojęcie jak zabrać się za całą resztę, tym bardziej, że ze sprawami związanymi z oprogramowaniem mam niewielkie doświadczenie a z androidem praktycznie żadne.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady, linki odnośnie tego co muszę zrobić, najlepiej od początku i po kolei :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99

Telefon trzeba bedzie prawdopodobnie zrootowac jesli bedzie mial oryginalne oprogramowanie, jesli nie i bedzie mial np juz jakis customowy rom wgrany to prawdopodobnie nie bedziesz musial robic nic.

ale fakt mozesz juz sciagnac klika rzeczy ktore ci sie przydadza na pewno

do odblokowania telefonu ( bootloadera) -> https://www.dropbox.com/s/vclvenmy6qpzkr8/motopocalypse.rar

do root'a -> https://www.dropbox.com/s/5l1xh2djzxlsvfz/motochopper.rar

rom np CM10.2 czyli android 4.3 -> Skrilax_CZ's CM Nightly Builds

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jareq
    Witam, sorry jeśli to głupie pytanie, ale jakie mogą być przyczyny "bad esn"

To moje pytanie być może jest jeszcze głupsze, ale czy ktoś może wytłumaczyć co oznacza "clean esn" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niko99
    To moje pytanie być może jest jeszcze głupsze, ale czy ktoś może wytłumaczyć co oznacza "clean esn" ?

hej, to dokladnie oznacza przeciwienstwo bad esn

czyli telefon "niby"

- nie jest skradziony

- na telefonie nie ma abonamentu ktory ktory nie zostal oplacony i telefon zostal zablokowany itd itd

- ze niby bez machlojek jakis, jest czysty i legalny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jareq

Czegoś takiego spodziewałem sie po "good ESN" a co do "clean" to nie byłem pewien, bo czytałem że czasami ludzie mają wyzerowane ESN / IMEI i obawiałem się, że to oznacza te wyzerowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info niko99 :) W międzyczasie kupiłem photona w USA i slot z Chin, który polecałeś, pozostaje czekać :) Photon miał być nieużywany, więc chyba będę mieć oryginalne oprogramowanie; "będzie trzeba zrootować" - mam rozumieć, że na oryginalnym opr. nie będę mógł wcale funkcjonować, czy po prostu miałbym starszą wersję androida? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jareq
    Dzięki za info niko99 :) W międzyczasie kupiłem photona w USA i slot z Chin, który polecałeś, pozostaje czekać :)

Możesz podzielić się informacją czy ten Photon to bedzie z Bad ESN czy z Clean ESN? Kupowałeś na eBayu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Możesz podzielić się informacją czy ten Photon to bedzie z Bad ESN czy z Clean ESN? Kupowałeś na eBayu?

Pewnie: kupiony na ebayu; bad ESN; co z tego wyjdzie zobaczymy, oczywiście zdam relację co i jak, gdy go odpalę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi