Skocz do zawartości
Wojtas87

Słuchawki kompatybilne z Nexus 4 - czytać pierwszy post

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że naprawę Ciężko jest dopasować kompatybilne słuchawki do Nexus 4 (mam na myśli w pełni działający pilot) postanowiłem otworzyć ten temat aby pomóc użytkownikom w wyborze słuchawek.

Proszę o dopisywanie sprawdzonych i w pełni działających słuchawek, oraz tych które niestety nie działają z naszym telefonem.

KOMPATYBILNE:

• a-Jays One+
    • a-Jays Four
    • Sennheiser MM50iP
    • Sony Ericsson MW600
    • Sennheiser CX 275s
    • Philips SHL5605BK
    • Logitech Ultimate Ears 300vi
    • Samsung hs3000
    • Jabra Chill
    • Senheiser HD 429s
    • Nokia WH-208
    • Nokia BH-505
    • Nokia BH-214
    • słuchawki od HTC One
    • słuchawki od Lumii 710
    • słuchawki od Sony Xperia P
    • słuchawki od HTC Wildfire
    • słuchawki od SGS2
    • słuchawki od Samsung z Galaxy
    • Plantronics BackBeat Go 2

NIEKOMPATYBILNE:

• Bidenuo G380 (nie działa mikrofon oraz back i next)
    • Soundmagic E10M (mikrofon działa cicho, nie działa vol-+)
    • Sony MH1C (działa stop/play, back i next działa tylko w PowerAmp)
    • Apple In-Ear (nie działa vol up down)
    • JBL J33i (działa stop/start, nie działa vol up/down)
    • słuchawki z HTC Desire (działa stop, nie działa back i next)
    • słuchawki od SGS4 (działa stop/play, back i next nie)

Notatka od Moderatora: pan_zabka
    wykrzyk.png Witajcie, ten wątek ma służyć do stworzenia wiarygodnej i rzetelnej bazy danych na temat działających i niedziałających słuchawek z pilotem do Nexus 4. Proszę tutaj umieszczać tylko informacje na temat konkretnych modeli słuchawek oraz czy działają i/lub co nie działa. Wszelkie pytania, debaty, porady i sugestie należy pisać TUTAJ.

Wojtas87, w miarę możliwości oczywiście, będzie uzupełniał pierwszy post.

Edytowane przez pan_żabka
    Poprawiłem tytuł tematu. Aby to zrobić używaj opcji "zaawansowana edycja postu" po wybraniu "edytuj post" / notatka moda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchawki z pilotem wyposażonym w przyciski regulacji głośności raczej nie będą działać na telefonach z Androidem. Ja mam słuchawki a-Jays One+ dedykowane do telefonów z androidem i maja dodatkowo aplikacje JAYS Headset Control od obsługi przyciśnięć. Można sobie przypisać różne opcje... standardowo regulacja głośności jest ClickAndHold oraz DoubleClickAndHold ale niestety na JellyBean to nie działa bo włącza sie wtedy Google Now... ale można przypisać chyba pod inna kombinacje... nie pamietam... program darmowy wiec można pobrania... Jays w swojej aplikacji tez polecaja płatna aplikacje Headset Droid która również jest w wersji trial umożliwiającej przetestowanie aplikacji w pełni przez 24h. Jays ma też słuchawki z 3 przyciskami (play, volume up, volume down) i sa one dedykowane tylko pod Apple... z tego co wiem tego typu pilot nie jest obsługiwan pod Androidem.

Aplikacje działały moim zdaniem średnio...Headset Droid lepiej niż JAYS Headset Control... czasami trzy przyciśnięcia traktowały jako dwa i jedno co skutkowało zmian piosenki do przodu i pauza zamiast puścić utwór poprzedni, zdarzało się że na zablokowanym telefonie nie reagował na przycisk itp... ale możliwe ze gryzły sie z PowerAMPem, którego używam i sam w sobie obsługuje zmiane piosenki przez pilot słuchawek (nie ma głośności chyba)i działa to bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ces

Myślałem że będą mi działać słuchawki z HTC Desire ale tylko przycisk Play/pause działa nie da się zmieniać utworów

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diwad

Ja uzywam cos takiego z Nexusem 4 (tyle ze bialych):

http://www.sennheiser.com.pl/sluchawki-multimedialne-douszne-sennheiser-mm50-iPhone.html

Dobra jakosc dzwieku, pilot dziala, jestem zadowolony. Uzywam tez OMX680 ale w kwestii dzwieku to nie ta liga...

Ogolnie mam zaufanie do sennheiserow i moge polecic;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja uzywam sluchawek BT od Sony Ericsson, model MW600 i sa rewelacyjne. Dzwiek jest super, do tego jest pelna obsluga z pilota - stop, play, nastepny, poprzedni i glosnosc. Oraz dodatkowo posiadaja wyswietlacz i wbudowane radio FM, no i oczywiscie maja wbudowany mikrofon do rozmawiania.

Jak na razie jeszcze na N4 nie dziala wyswietlanie nazw utworow, ale uzywajac tych sluchawek z poprzednim telefonem LG Optimus 2x i CM10 wszsytko dzialalo swietnie, wlacznie z wyswietlaniem nazw utworow.

Teraz tylko czekac na jakis mod A2DP i wiecej nic nie trzeba.

Aha, sluchawki sa podlaczane do pilota za pomoca jacka, wiec mozna dowolne sluchawki do niego podlaczyc i dalej mamy "zdalne sterowanie" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qbaxs

Potwierdzam CX275S działają na N4 prawidłowo, tzn pilot działa i grają znakomicie. Po podwójnym naciśnięciu gra nastepny utwór, a potrójnym poprzedni, raz wciskając pauza i play w Muzyka Play albo PowerAmp czy MortPlay

Jedyne czego brakuje to możliwości zmiany głośności, ale to mają Sennheisery MM100 które są bezprzewodowe, chodzą przez bluetooth i one mają przyciski do regulacji głośności i przełączania utworów, ale te nie są douszne chociaż też nieźle grają.

Wysłane z mojego N4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam a-jays two, które są bez pilota ale sczerze polecam. Z pilotem masz a-jays one+ albo a-jays four i aplikacje do ustawiania funkcji przycisków. Nawet jeśli masz coś innego na oku to poczytaj recenzje ww

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginalne słuchawki Samsunga z Galaxy Nexusa działają znakomicie. Działa również pauzowanie utworów i ich zmienianie na następny:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moje łapy wpadły Sony MH1C, które zbierają w necie bardzo pozytywne opinię :) Słuchawki z pilotem, niestety na N4 pilot nie działa. Działa tylko Play/Pause no i używając PowerAmpa przez podwójne wciśniecie - następny kawałek, potrójne - poprzedni. Szkoda bo grają bardzo fajnie, no i na żony S III Mini działa również regulacja głośności przyciskami na pilocie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi