Skocz do zawartości
Wojtas87

Słuchawki kompatybilne z Nexus 4 - czytać pierwszy post

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zupełnie przypadkiem, nie ukrywam ku mojej uciesze i zaskoczeniu (prezent po prostu ;)), stałem się posiadaczem słuchawek Philips SHL5605BK.

Pilot jest - jednoprzyciskowy z wbudowanym mikrofonem na 120cm płaskim kabelku. Jedno krótkie przyciśnięcie w pilota to pauza/play (niezależnie od tego co się robi odpala mi się apka od muzyki), długie odpala Google Now - też bez względu na wszystko. Jeśli ktoś dzwoni to można klikiem odebrać i zakończyć. Mikrofon ok - tester nie narzekał ;)

Obsługa i kompatybilność z Nexusem 4 bardzo na plus!

Co do dźwięku to nie ten wątek i nie po 2ch godzinach słuchania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zestaw słuchawkowy BT Nokia BH-214 działa ok, działają wszystkie przyciski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przycisk w słuchawkach od SGS2 też smiga bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abstrahując od powyższego pytania dodam jeszcze, że słuchaki Apple In-Ear (czyli te dokanałowe) działają wraz z środkowym guzikiem do przełączania utworów. Głośność - niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchawki a-jays four zakupione do iPhone'a działają z n4 bez problemów. zatrzymywanie, wznawianie odtwarzania i przełączanie piosenek do przodu i tyłu. Sprawdzane na stocku z powerampem, jedyny minus jest taki że wszystko dzieje się z delikatnym opóźnieniem (około 1s). Klawisze od głośności nie działają, nie miałem też okazji testować połączeń głosowych z tymi słuchawkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginalne, dość liche słuchawki z HTC od mojego starego wildfire z zestawu tez działają bez zarzutu, mikrofon ok, posiadają jeden przycisk którego pojedyncze naciśnięcie to play/pause, a przytrzymanie uruchamia google now.

Wysłano z Nexus 4 z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    H0MER

A ja polecam oryginalne do Nexus'a z Google Play. Dokanałowych słuchawek używam już od 6 lat (Shure E5c, Shure SE530) i nauczyłem sie jak dobrze dobrać gumke i zamontować je w uchu aby słyszeć niskie tony. Jeśli już to opanujecie - słuchawki jak na tą cene rewelacja. Apple EarPods nie umywaja sie do nich. Jedyny, faktycznie minus to łamany miniJack. Innych zastrzeżeń brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isomet

Witam,

Bawię się N4 od jakiegoś czasu.

Słuchawki Logitech Ultimate Ears 300vi działają wyśmienicie. Kupione jakieś czas temu za ponad 100 zł, teraz są za 50 zł...

Przyciski działają z 1-2 sekundowym opóźnieniem, ale obieranie rozmowy jest natychmiastowe.

Miałem okazję sparować używane Plantronics BackBeat GO, wszystko działa niby jak należy, ale dźwięk jest jakiś dziwny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam słuchawki Appla, ale zdecydowanie nie EarPods, a ADDIEM (Apple In-Ear) - za swoją cenę zdecydowanie najlepsze, mają dwa odrębne drivery (atut słuchawek powyżej 500 zł), brzmią najlepiej ze wszystkich, jakie dotychczas miałem (a trochę ich było) i do tego mają częściowo działający pilot (tzn. środkowy guzik działa tak jak pojedynczy w innych słuchawkach). Można wyhaczyć za około setkę, ale będzie ciężko. No i trzeba uważać na podróby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reverpl

Zacznijmy od tego że Earpodsy nie współpracują z N4...używam ich od 1,5 miesiąca, od kiedy przesiadłem się z iP 5 na N4. Przez mikrofon nie mogę pogadać, bo wszyscy słyszą mnie jakbym siedział w butelce.

I od razu uprzedzę wszystkich hejterów. Słuchawki jak i pilot są sprawne, ponieważ z iP5 normalnie współpracują i mikrofon również działał i działa wyśmienicie. Po prostu poszczególne piny na minijacku są chyba w innych miejscach. ;)

Przycisk środkowy działa jako play i pause, ale z wielkim opóźnieniem. Więc jak chcesz słuchawki z pilotem to kup sobie te oficjalne do Nexusa 4.

Earpodsy poza tym że są wygodne to niestety nie ułatwiają życia z Nexusem 4. :)

Ale to tylko moja osobista opinia po 1,5 miesięcznym użytkowaniu tego duetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi