Skocz do zawartości
qwed

Dokładny opis zarządców procesora i I/O

  Rekomendowane odpowiedzi

  qwed
  Napisano (edytowane)

  Dokładny opis zarządców procesora i I/O

  Temat będzie sukcesywnie aktualizowany aż zostanie przetłumaczony w całości. Gdy na uczelni będzie trochę więcej wolnego czasu to pojawią się dodatkowe posty - myślę, że co tydzień tak będzie. Wstępnie mam w planach 5 postów dlatego proszę adminów i moderatorów o nieusuwanie zarezerwowanych postów na dole. Pozdrawiam i proszę zgłaszać jakieś błędy lub po prostu złe tłumaczenie.


  Spis treści:

  Zarządcy procesora

  FAQ dotyczące zarządców

  Tweaki zarządców

  [table=width: 500, class: grid]

  Zarządcy procesora

  [/table]

  Nazwy zarządców i ich opis


  W kernelach jest używanych 19 zarządców, o których będzie dziś mowa.

  1. Ondemand
  2. Ondemandx
  3. Conservative
  4. Interactive
  5. Interactivex
  6. Lulzactive
  7. Lulzactivex
  8. Smartass
  9. SmartassV2
  10. Interllidemand
  11. Lazy
  12. Lagfree
  13. Lionheart
  14. LionheartX
  15. Brazilianwax
  16. SavagedZen
  17. Userspacce
  18. Powersave
  19. Performance

  Opis zarządców  Ondemand:
  Domyślny zarządca prawie we wszystkich stockowych kernelach. Głównym zadaniem tego zarządcy jest zmiana częstotliwości do maksymalnej jeśli tylko zostanie zauważona jakaś aktywność systemu (można zmienić to zmieniając parametry smooth scaling). Ten zarządca ‘skacze’ do maksymalnej częstotliwości kiedy CPU jest używane i spada częstotliwość kiedy CPU przestaje być używane, jest mniej wykorzystywane. Jest to niezawodny zarządca jednak bateria nie będzie trzymała bardzo długo i wydajność nie będzie najlepsza przy domyślnych ustawieniach. Jednym z powodów dlaczego ten zarządca nie jest najlepszy jeśli chodzi o wydajność jest to, że sam zarządca sobie ustala następną częstotliwość .
  Ondemandx:
  Praktycznie jest to ten sam zarządca co został opisany wyżej. Używając tego zarządcy bateria wykaże się dłuższą żywotnością. Gdy wyświetlacz jest wyłączony częstotliwość maksymalna jest ograniczona do 500 mhz. Mimo to, że ondemand jest domyślnym zarządcą w wiel kernelach i jest rozpoznawany jako stabilny, pewny to zależy to głównie od zdolności procesora do szybkiej zmiany taktowań. Czytałem gdzieś, że wydajność tych dwóch zarządców (ondemand/ondemandx) znacznie się różni dla każdego trybu I/O. Nie jest to prawdą dla większości innych zarządców. Osobiście wydaje mi się, że ondemand/ondemandx radzi sobie najlepiej w trybie SIO.
  Conservative:
  Wolniejszy Ondemand który zmienia częstotliwość wolniej, żeby bateria dłużej wytrzymywała. Bazuje na zarządcy ondemand. Działa jak ondemand dynamicznie zmieniając czestotliwość bazując na wykorzystaniu procesora. Ten zarządca zmienia częstotliwość bardziej stopniowo (mniejsze skoki częstotliwości). Inaczej mówiąc – ten zarządca stopniowo, krok po kroku podnosi częstotliwość i później skacze do najniższej w stanie bezczynności. Zarządca conservative dynamicznie zmienia częstotliwość bez wykorzystywania maksymalnej częstotliwości.
  Interactive:
  Uważany jako szybszy od Ondemand. Szybszy = mniejsza żywotność baterii. Ten zarządca dobrze sobie radzi w grach, tam gdzie telefon jest mocno wykorzystywany. Ten zarządca zamiast zwiększać od razu częstotliwość jak ondemand określa jak zwiększyć częstotliwość gdy procesor wychodzi z bezczynności. Zalety tego zarządcy: 1. Ten zarządca zwiększa częstotliwość w czasie, nie od razu. 2. Wyższy priorytet zmiany częstotliwości na większą przekłada się na większą wydajność procesora. Interactive jest tak jakby mądrzejszym Ondemand z powodu lepszej optymalizacji.
  Interactivex:
  Jest to zarządca Interactive z dodatkowym ?wake profile?.
  Lulzactive:
  Nowy zarządca od Tegrak, bazuje na Interactive i Smartass. Jeden z najlepszych zarządców. Są dostępna dwie wersję. Opiszę tą nowszą. Trzy razy więcej możliwości konfiguracji przez użytkownika niż w starszej wersji np. Inc_cpu_load, pump_up_step, pump_down_step. Daje to znacznie większą kontrolę dla użytkownika niż w starszej wersji. Możemy ustawić próg w którym zarządca decyduje o zwiększeniu, zmniejszeniu częstotliwości. Możemy także ustalić liczbę korków, która może być pominięta podczas zwiększania, zmniejszania częstotliwości.
  Lulzactiveq:
  Jest to zmodyfikowany przez użytkownika XDA roberobsc zarządca Lulzactive, używany w Siyah kernel dla SGS2, SGS3. Wprowadza dodatkowo kolejną możliwość konfiguracji przez użytkownika dec_cpu_load, pomaga to w zmniejszaniu częstotliwości, bardziej czułe to się staje. Lulzactiveq jest pierwszym zarządcą opartym na Interactive z ?hotplugging logic inbuilt?. Kiedy CPU wychodzi ze stanu bezczynności jest to czas na podjęcie decyzji dotyczących zwiększenia częstotliwości. Jeśli obciążenie jest większe lub równe wartości inc_cpu_load to częstotliwość się zwiększa (jak w standardowym lulzactive), jeśli obciążenie jest mniejsze od dec_cpu_load to częstotliwość jest zmniejszana. To eliminuje jednorazowe skoki częstotliwości.
  Smartass:
  Ten zarządca jest rezultatem ?przepisania/kompilowania? kodu zarządcy Interactive. Głównym celem twórcy było zwiększenie pracy na bterii bez straty wydajności. Nadal nie jest tak samo przyjazny dla baterii jak SmarassV2. Przy wyłączonym ekranie Smartass zbyt często wskakiwał na wyższe częstotliwości.
  SmartassV2:
  Wersja druga wyżej opisywanego zarządcy. Kolejny ulubiony przez wielu użytkowników. Zarządca celuje w „idealną częstotliwość”, zwiększa częstotliwość bardziej agresywnie i odwrotnie z jej zmniejszaniem. Używa innych częstotliwości przy wyłączonym i włączonym ekranie – awake_ideal_freq lub sleep_ideal_freq. Ten zarządca zmienia częstotliwość bardzo szybko kiedy ekran jest wyłączony (sleep_ideal_freq) i zwiększa częstotliwość szybko po wybudzeniu (do awake_ideal_freq) gdy wyświetlacz jest włączony. Nie ma górnej granicy dla częstotliwości przy wyłączonym wyświetlaczu – inaczej niż w Smartass. Mottem tego zarządcy jest balans pomiędzy wydajnością a żywotnością baterii.
  Intellidemand:
  Intellidemand aka Intelligent Ondemand od Faux jest kolejnym zarządcą opartym na Ondemand. Wielu użytkowników wierzy, że nie jest przeznaczony do OC jednak jest to nieprawda. Gdy GPU jest obciążone (gry, benchmarki, mapy itd) Intellidemand zachowuje się jak ondemand. Kiedy GPU nie jest aż tak obciążone, intellidemand ustawia maksymalną częstotliwość do tej, która będzie dobra dla żywotności baterii w tym momencie. Nazywa się to „browsing mode”. Można znaleźć tutaj ślady zarządcy Interactive, który był opisywany wyżej. Podsumowując Intellidemand jest czymś w rodzaju inteligentego Ondemand, który w czasie czuwania ustawia maksymalną częstotliwość na tą, która jest najlepsza dla żywotności naszej baterii. Gdy GPU jest mocno wykorzystywane zachowuje się jak Ondemand aby zapewnić wymaganą wydajność. Intellidemand nie podnosi częstotliwości do maksymalnej gdy ekran jest wyłączony.
  Lazy:
  Zarządca stworzony przez użytkownika Ezekeel, jest to praktycznie Ondemand z dodatkowym parametrem min_time_state, który określa ile czasu CPU ma pozostać na danej częstotliwości przed jej zaminą. Pomaga to w usunięciu problemów ze stabilnością spowodowaną szybką zmianą częstotliwości przez Ondemand. Lazy posiada także parametr screenoff_maxfreq, który gdy jest aktywowany zawsze wybierze maksymalną częstotliwość gdy wyświetlacz jest wyłączony.
  Lagfree:
  Lagfree jest podobny do ondemand. Główną różnicą jest optymalizacja Lagfree w stronę żywotności baterii. Częstotliwość jest zwiększana i zmniejszana z wdziękiem (nie wiedziałem jak to napisać ^^), nie tak jak w Ondemand skoki do największej częstotliwości pojawiały się bardzo często. Lagfree nie pomija żadnej częstotliwości podczas jej zwiększania lub zmniejszania. Pamiętaj, że jeśli potrzebna jest duża częstotliwość w danej chwili (np. Gry) to Lagfree nie poradzi sobie tak dobrze z tym, ponieważ nie pomija on innych nieużywanych w danym momencie częstotliwości, inaczej niż Ondemand.
  Lionheart:
  Lionheart bazuje na zarządcy conservative, który bazuje na update3 samsunga. Tweaki pochodzą od Knzo i Morfic. Główna idea pochodzi od Netarchy. Można zobaczyć tu. Zmienione zostały niektóre parametry przez co ten zarządca bardziej zachowuje się jak performance, czyli zjada więdzej baterii przez bardziej agresywne skalowanie.
  LionheartX:
  Bazuje na Lionheart z niewielkimi zmianami np. Posiada profil uśpienia od Smartass.
  Brazilianwax:
  Podobny do SmartassV2. Bardziej agresywne skalowanie, większa wydajność, gorsza praca na baterii.
  SavagedZen:
  Kolejny zarządca bazujący na SmartassV2. Osiąga dobry balans pomiędzy wydajnością a długością pracy na baterii w porównaniu do Brazilianwax.
  Userspace:
  Użytkownik ma możliwość okreslić częstotliowść – inaczej niż inni zarządcy.
  Powersave:
  Blokuje maksymalną częstotliwość, która zarazem jest minimalna. Nie może być używany jako zarządca procesora dla profilu screen-on i screen-off.
  Performance:
  Ustawia minimalną częstotliwość jako maksymalną. Używać do benchmarków!

  Wynika z tego, że zarządcy procesora mogą być podzieleni na 4 kategorię:

  • Bazujących na Ondemand:
   Ondemand, OndemandX, Intellidemand, Lazy, Lagfree
  • Bazujących na Conservative:
   Conservative, Lionheart, LionheartX
  • Bazujących na Interactive:
   Interactive, InteractiveX, Lulzactive, Smartass, SmartassV2, Brazilianwax, SavagedZen.
  • Inne:
   Userspace, Powersave, Performance.

  Edytowane przez qwed
  • Lubię to! 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  qwed
  Napisano (edytowane)

  [table=width: 500, class: grid]

  Pytania i odpowiedzi

  [/table]


  P: Ok. Wystarczy wyjaśnień. Powiedz, który zarządca jest najlepszy jeśli chodzi o wydajność lub żywotność na baterii?

  O: Ciężkie pytanie. Lulzactive i SmartAssV2 jest czymś w rodzaju pomiędzy tymi dwoma wymaganiami. Do łatwych zadań lulzactive powinien być lepszy lulzactive, będzie większa żywotność baterii. Do większych zadań lulzactive także będzie dobrze, będzie większa wydajność. Aby uzyskać maksymalną wydajność użyj zarzadcy Ondemand lub Conservative, wtedy nie myśl o żywotności na baterii. Nie jest łatwe przystosować do swoich wymagań lulzactive. Jak nie wiesz dokładnie jak to zrobić to nie rób tego albo będziesz narzekał na battery drain!

  P: Prawie zapomniałem! Jak zmienić zarządce?

  O: Najlepszym sposobem jest modyfikacja skryptu init.d (echo „governor-name” > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/zarzadca). Można jeszcze użyć programów: Voltage Control/Setcpu/No Frills/Antutu CPU Master etc. Voltage Control ma dodatkowo możliwość oc/uc/uv GPU.

  P: Skąd mam wiedzieć który zarządca jest dla mnie najlepszy?

  O: To zależy czego oczekujesz. Wydajność lub praca na baterii. Najlepszym wyborem na początek może okazać się balans pomiędzy wydajnością i pracą na baterii. Możesz też pozmieniać parametry zarządcy aby uzyskać większą żywotność nie zminejszając pracy na baterii. Zawsze telefon można podładować a nie zmienić jego wydajność, po to kupujemy dobre telefony z dobrymi podzespołami, żeby z nich korzystac!

  P: Więc ustawiłem zarządce na profil screen-on i kolejnego na profil screen-off. Czemu telefon nie budzi się gdy wychodzi z deep sleep? Muszę telefon zrestartować.

  O: Nie używaj dwóch zarządców dla tych dwóch profilów, oba mają inne limity częstotliwości dla tych profili.

  Przykłady złych kombinacji (różnych częstotliwośći screen-on;screen-off):

  ondeamandX;smartassV2

  Przykład dobrej kombinacji:

  Ondemand:smartassV2, lulzactive:smartassV2.

  P: Mam małe zwiechy np. Poruszania się po siatce aplikacji. Nie chcę zmieniać swojego zarządcy. Dam rade jakoś to naprawić?

  O: Hmm, możesz. Musimy zmienić parametr scale-down CPU. Zwiększ down-sampling-time swojego zarządcy, zarządca zostanie dłużej na danej częstotliwości przed zmianą na mniejszą. To powinno wyeliminować te zwiechy.

  P: Chcę zmniejszyć minimalną częstotliwość na 100 mhz ponieważ mój kernel wspiera ją. Mam nadzieje, że nie ma nic złego w robieniu tego.

  O: Zaczekaj! Przed zmianą musisz wziąć pod uwagę trzy rzeczy: 1)100 mhz zużywa więcej energii niż 200 mhz. Z testów wynika, że 100 mhz potrzebuje 1W/GHz a 200 mhz potrzebuje 0.7W/GHz. 2)200 mhz osiągnie deep sleep szybciej niż 100 mhz. 3)200 mhz jest najlepszym wyborem na minimaln czestotliwosc – potwierdzaja to testy np. Na SGS2.

  P: Chciałbym wiedzieć czy jest jeszcze coś co może polepszyć pracę na baterii. Już zmodyfikowałem parametry zarządcy, ale...

  O: Uwierz mi na słowo, że najlepszą możliwą rzeczą jaką możesz zrobić aby zwiększyć czas pracy na baterii jest ustawić maksymalna częstotliwośc na 800-1GHz (zależy od Twojego telefonu). SGS2 dla przykładu może wykonywać zadania z częstotliwością 800 mhz lub 1000 mhz. Na HTC One X jest podobnie (sam testowałem). Np. OC na Neo V do 1.5 GHz zżera dużo więcej energii niż stockowe 1 ghz.

  P: Jak zwiększyć wydajność telefonu? Nie zależy mi na żywotności baterii przy normlanym użytkowniu, jedynie wtedy gdy pojawiają się drainy...

  O: Ustaw częstotliwość od 500 do 1200 mhz dla profilu screen-on i 200-500 mhz dla profilu screen-off. Używaj zmodyfikowanego conservative/ondemand(x).

  Edytowane przez qwed

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  qwed
  Napisano (edytowane)

  Dotyczy tylko zarządców: Ondeamand, Conservative, SmartassV2, Lulzactive, Interactive.

  Różni zarządcy mają różne parametry, które można modyfikować. Nie jest trudnym zrozumienie tego. Każy zarządca ma parametry podane poniżej:

  • Sampling Interval/Rate – mierzone w uS, parametr który określa jak często ma zarządca sprawdzać to czy trzeba w danym momencie zwiększyć/zmniejszyć częstotliwość. Ważne jest to żeby pamiętać o tym, że czasami niektórzy zarządcy mają inne parametry dla zwiększania częstotliwości i jej zmniejszania.
  • Thresholds – mierzone w procentach. Gdy CPU osiągnie próg określony przez ten parametr zarządca po prostu zwiększa lub zmniejsza częstotliwość w danym momencie. Większość zarządców będzie miało dwa rodzaje tego parametru – dla zwiększania i zmniejszania częstotliwości.

  Jest wiele innych parametrów, jednak są one w pewien sposób związane z tymi dwoma (są one dokładnie opisane na XDA).


  1. Ondemand
   • Dłuższa praca na baterii:
     echo "95" /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/up_threshold
    echo "120000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/sampling_rate
    echo "1" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/sampling_down_factor
    echo "5" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/down_differential
    echo "10" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/freq_step
    


   • Zwiększona wydajność:
     echo "70" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/up_threshold
    echo "50000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/sampling_rate
    echo "2" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/sampling_down_factor
    echo "15" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/down_differential
    echo "50" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/ondemand/freq_step
    


  [*]Lulzactive

  1. Wersja pierwsza:
    Ten zarządca nie daje wielkiej możliwości modyfikacji użytkownikowi. Możemy jedynie kontrolować jak często zarządca powinien zmieniać częstotliwość. Używaj większego parametru down_sampling_time jeśli odczuwasz jakieś opóźnienia np. Przeglądarka, app drawer itd. Najlepiej nie modyfikować up_sampling_time (24000). Najlepiej zeby up_sampling_time było proporcjonalne do down_sampling _time np. 2*24000=48000 lub 3*24000=72000.


  2. Wersja druga:
   • Dłuższa praca baterii:
    echo "90" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/inc_cpu_load
    echo "1" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/pump_up_step
    echo "2" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/pump_down_step
    echo "50000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/up_sample_time
    echo "40000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/down_sample_time
    echo "5" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/screen_off_min_step
    


   • Zwiększona wydajność:
     echo "60" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/inc_cpu_load
    echo "4" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/pump_up_step
    echo "1" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/pump_down_step
    echo "10000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/up_sample_time
    echo "70000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/down_sample_time
    echo "5" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/screen_off_min_step
    


   • Coś pomiędzy dwoma pierwszymi, taki balans:
     echo "90" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/inc_cpu_load
    echo "4" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/pump_up_step
    echo "1" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/pump_down_step
    echo "10000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/up_sample_time
    echo "40000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/down_sample_time
    echo "5" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/lulzactive/screen_off_min_step
    


  [*]SmartassV2:

  • Dłuższa praca baterii:
   echo "500000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/awake_ideal_freq;
   echo "200000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/sleep_ideal_freq;
   echo "500000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/sleep_wakeup_freq
   echo "85" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/max_cpu_load;
   echo "70" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/min_cpu_load;
   echo "200000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/ramp_up_step;
   echo "200000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/ramp_down_step;
   echo "48000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/up_rate_us
   echo "49000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/down_rate_us
   


  • Zwiększona wydajność:
   echo "800000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/awake_ideal_freq;
   echo "200000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/sleep_ideal_freq;
   echo "800000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/sleep_wakeup_freq
   echo "75" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/max_cpu_load;
   echo "45" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/min_cpu_load;
   echo "0" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/ramp_up_step;
   echo "0" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/ramp_down_step;
   echo "24000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/up_rate_us
   echo "99000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/smartass/down_rate_us
   


  [*]Conservative:

  • Dłuższa praca baterii:
   echo "95" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/up_threshold
   echo "120000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/sampling_rate
   echo "1" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/sampling_down_factor
   echo "40" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/down_threshold
   echo "10" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/freq_step
   


  • Zwiększona wydajność:
    echo "60" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/up_threshold
   echo "40000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/sampling_rate
   echo "5" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/sampling_down_factor
   echo "20" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/down_threshold
   echo "25" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/conservative/freq_step
   


  [*]Interactive:

  • Dłuższa praca baterii
   echo "95" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/go_hispeed_load
   echo "1000000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/hispeed_freq
   echo "10000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/min_sample_time
   echo "40000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/timer_rate
   


  • Zwiększona wydajność
    echo "80" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/go_hispeed_load
   echo "1400000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/hispeed_freq
   echo "40000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/min_sample_time
   echo "20000" > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/timer_rate
   


  Edytowane przez qwed
  • Lubię to! 1

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Diwad

  Dobra robota;)

  Korzystam z podobnego z XDA, ale na pewno komu sie przyda. Piwko na zachete;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Qrzy

  Piwko się należy, jak najbardziej, ale skoro w temacie jest, to w treści posta również przydałyby się I/O ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  komeko

  Dobra robota, teraz już wiem dlaczego mój telefon najczęściej pracuje na dwóch częstotliwościach 200 i 1000MHz :-)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Poradnik super, ale mam pytanie.

  Zarządcę wiem jak zmienić, mam Xperię S, setCPU i CM10.

  Ale jak dodać zarządcę?

  Działam na ondemandzie ale brakuje mi np. SmartassV2.

  Gdzie mogę pobrać i jak go dodać?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Diwad

  Samodzielne dodawanie nie jest pewnie łatwe.

  Szukaj kernela z odpowiednim dla ciebie givernkrem czy schedulers.

  Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  qwed

  Opis I/O pojawi się niebawem. Postaram się żeby to było do końca tygodnia.

  Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  blom

  Świetna robota! Powiem szczerze, że ten post powinien zostać podklejony do każdego działu żeby nie było już więcej pytań o zarządców procesora!

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x