Skocz do zawartości
jechan96

N4 - root, odblokowanie bootloadera, custom recovery - artykuł z portalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , panowie od wczoraj mam N4 jest to moj pierwszy smartfon i pierwszy android. Do rzeczy lece zgodnie z tym opisem , ale od razu na początku mam problem , że nie mogę zainstalować tej paczki SDK , po prostu jak klikam to pojawia sie do słownie na sekundę czarne okienko i znika i to pierwszy problem i od razu w pierwszym kroku. Wie ktoś o co chodzi dla czego te sdk nie chce mi sie na kompie zainstalować ?

Edit:

chyba się udało , po czym poznać że wsyztsko jest w porządku ? gdzieś w menu będzie cos pisąło itp. ? ze tel jest odblokowany ?

Edytowane przez tresor82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy uruchamianiu telefonu pod napisem google będzie otwarta kłódka

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haolek

Mam taki problem techniczny. Nie mogę odblokować bootladera. Mam zainstalowane sterowniki ADB, próbuję krok po kroku przejść weekend z modowaniem Weekend z modowaniem - Nexus 4 - Android.com.pl - Największe Polskie Centrum Google Android.. Ale zatrzymałem się na Fastboot oem unlock. Nie wchodzi mi ten komunikat pojawia się: Failed Already Unlocked.

Mam też Lock State - unlocked po użyciu "power" i "głośność -". Jak podpinam jako urządzenie multimedialne, pokazuje że sterowniki są do Nexusa prawidłowe, ale nie widzi telefonu komputer. Jedynie widzi jako aparat foto. Mam windows 7.

Czy ktoś wie, co mogę zrobić?

Notatka od Moderatora: GRIZZLY1
    wykrzyk.png Zły dział. Po co zakładać nowy temat skoro jest już taki tutaj? Jako, że to Twój pierwszy post przeniosłem.
    Edytowane przez GRIZZLY1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gbk

najłatwiejszym sposobem jest zrobienie tego za pomocą jakiegoś toolkit'a. Odsyłam Cie do przyklejonych wątków w dziale "Romy i modyfikacje".

#Tapnięte z Nexusa 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Miałem tak samo na Windows 8. Niby wszystkie sterowniki miałem zainstalowane a komputer widział mi telefon tylko jako Aparat, pod MTP nic się nie działo. Ściągnij sobie Sterowniki USB z tej strony "weekend z modowaniem", potem wejdź w menadżera urządzeń , znajdź Android Device , potem Sterowniki, Odinstaluj. Po odinstalowaniu wejdź w aktualizuj sterownik, wybierz wersję manualną i wybierz wcześniej ściągnięty pakiet. Mi taka opcja pomogła, a też z tym walczyłem dobre parę godzin. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkson

Rozumiem, że wgranie custom recovery i zrobienie roota opisaną w artykule metodą nie powoduje utraty danych? BL mam już odblokowany, chodzi mi o sam root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie utracisz żadnych danych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakim sposobem najłatwiej ale też beziecznie wykonać root'a? Bo nawet bez roota BBS nie chce wchodzić na partial statistics ;/. Oczywiście mam go na gwarancji więc jakby się coś stało to chciałbym wykonać unroot'a. Czy żeby wykonać root'a to muszę oblokować bootloader'a ?

Jestem w tym zielony, więc bądźcie wyrozumiali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wugu odblokowujesz bootloader wgrywasz custom recovery i rootujesz

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi