Skocz do zawartości
nosek007

[FreeTab 9704 IPS2 x4]- Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

kris68

specimen a pamietales o trzymaniu szpilka przez okolo 10 sekund dziurki z przyciskiem reset ? to jedno a dwa przycisk power nigdy mi nie ruszyl po 3 nacisnieciach musialem to nieraz szybko raz po razie robic z 8- 10 razy zanim pojawila sie reakcja na ekranie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Volcom

specimen, procedura z klawiszami działa, widocznie nie stosujesz się do instrukcji.

---------- Post dołączono o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

kris68, FreeTAB 9704 nie ma przycisku "reset" :) Reset nie jest potrzebny do wykonania aktualizacji Phoenixem, wystarczy odpalić PhoenixSuit, następnie:

1. wcisnąć i trzymać "home"

2. podpiąć kabel usb (trzymając wciśnięty "home")

3. naciskać 3x "power" (trzymając wciśnięty "home")

puszczamy przycisk "home" i idzie instalka sterów z automatu, za moment wyskakuje pytanie czy dokonać "mandory format", klikamy "Yes" i idzie aktualizacja firmware

aktualizację można wykonać z poziomu włączonego tabletu w trybie debugowania

ps. aktualizatorem nie da rady przejść z 2.0 beta do 2.0 final, tylko PhoenixSutem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

Volcom sorry nie wiedzialem ze ten model nie ma przycisku reset myslalem ze wszystkie je maja ale wyjasniles gosciowi jak ma to robic wiec mysle ze jak mysli logicznie to teraz nie powinien miec z tym problemow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Volcom

w 9704 procedura resetu to przytrzymanie jednocześnie wciśniętych przycisków "home" + "power" przez ok.5 sekund, do aktualizacji nie jest potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    abe1

Może ktoś powiedzieć co z tym Wifi u innych bo mam ten tablet i z 7m sygnału nie łapie a był już na gwarancji z tego powodu i go**o z tym zrobili tylko się wku...lem... Dzieli mnie pokój od routtera na telefonie zasięg pełny...

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sturek

@up

U mnie zasięg lepszy do Xperia Arc S, a słabszy od LG p970. Generalnie router na stryszku, a tablet ma dobry zasięg w całym domu (parter i piętro).

Mam za to inny problem, jak ustawie w routerze TX Rates na Auto to prędkość ogranicza do 1,3 Mb/s, jak ustawię konkretnie na 54 czy 36 Mb/s to zasuwa tak jak trzeba :)

Tak więc każdy modecom jest inny ...

Edytowane przez patison881
    Regulamin pkt. 4.6 - cytowanie postów poprzedzających.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    specimen, procedura z klawiszami działa, widocznie nie stosujesz się do instrukcji..

Volcom dzięki Tobie się udało i gdyby w opublikowanej procedurze napisali tak jak powinni, czyli dokładnie tak jak Ty to opisałeś nie byłoby problemu - widać, że jesteś fachura ;). A jedynym małym błędem jaki popełniałem (za sprawą błędnego opisu modecoma) było podłączenie kablem tabletu z PC zanim wcisnąłem HOME, dopiero Ty dobrze opisałeś, że zanim podłączy się kabel już trzeba mieć wciśnięty HOME.

Wielkie dzięki z pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kris68

abe1 nie wiem jaka czulosc ma twoj tablet ja mam 9701 IPS czyli gorszy i lapie mi 3-4 kreski z pieciu przez jedna sciane i na balkonie to jest okolo 7 metrow. Moze swoj tablet przeflashuj bo masz zlego softa - tu masz strone gdzie podajesz numer seryjny a oni tobie linka do firmware - MODECOM - firmware. Dlatego ci tak pisze z tym flashowaniem bo na moim tablecie mieli problemy jak wgrali ciut inne software nie dla plusa choc sie prawie niczym nie roznilo a nie dzialal wifi i gsensor. mOZE U CIEBIE TAK JEST ZE OD POCZATKU PRZy wgrywaniu softu cos zle poszlo i nie sprawdzili zanim wyslali. PhoenixSuite wgrasz firmware w 5 minut i ustawisz tablet w kolejne 5 , nie masz sie co bac opis jest na forum wolno zaznaczam wolno ci wgrywac to oprogramowanie i nie tracisz gwarancji. Bo niemozliwe zeby twoj z wyzszej polki tablert od mojego mial gorsze wifi.

Natomiast jak to nie pomoze pozostaje ci tylko serwis gdzie wymienia plyte glowna pewnie bo raczej w lutowanie bawic sie nie beda ale oby tak nie bylo. Na razie powtorze sie wgraj od nowa oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

abe1 - zainstaluj sobie WiFi Analyzer i zobacz jakie masz sieci w eterze. Jeśli na swoim kanale masz tłok, to spróbuj przełączyć router na inny kanał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez miałem problem z wifi, jakoś tak ospale działało i rozłączało co chwilę. Zainstalowałem wifi analyzer i ustawiłem wszystko, do tego zmiana softu na 2,0 beta i śmiga elegancko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi