Skocz do zawartości
CSTR

Unikalna sygnatura z Twoim telefonem! Zrób to sam!

Rekomendowane odpowiedzi

Hurin0

Musisz wejść w okno, w którym są ukazane aktualne warstwy. Wchodzisz w menu okna (prawy przycisk myszy---> okna. Lub to na górze Okna) i tam ostatnio zamknięte doki---->warstwy, kanały, ścieżki. I pojawia się okienko z aktualznie używanymi warstwami. Prawym na warstwę "tekst" (jeżeli robiłeś według poradnika :D ) i dajesz kanał alfa na zaznaczenie ;) dalej już według instrukcji CSTR :)

Ja jeszcze dzisiaj coś z moją sygnaturką pokombinuję, bo średnio jestem z niej zadowolony :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

CSTR, dzięki Tobie podjąłem się dzisiaj (wczoraj też ;) ) paru wyzwań, m.in.:

• Pierwsze "dzieło sztuki" w GIMPie
    • Próba uruchomienia GIMPa na 7" ekranie
    • Stworzenie takiej oto pięknej "gabloty" jak w sygnaturce
    • Pierwsza próba instalacji fontów (Roboto) w Debianie

4 godzinki roboty i proszę bardzo - estetyczna sygnaturka w stylu Holo (no może niekoniecznie). A pomyśleć, że w GIMPie byłem kompletnym laikiem.

Ogólnie to plik xcf ma u mnie 15 warstw i trochę się gubiłem, ale wybrnąłem jakoś z sytuacji.

Najgorszy był moment, kiedy napis "Nokia 300" (w pierwszej wersji sygnaturki) wtopił mi się w tło, he he... Już myślałem, że będę pod koniec pracy musiał wszystko od nowa robić :E

Edytowane przez mateooshn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie mam opcji "zapisanie koloru tła" i obrazek zapisuje się z białym tłem ::/

post-223038-14255723498536_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, to JPG nie ma wsparcia dla przezroczystości. Miałem styczność z wieloma programami graficznymi (takie "liźnięcie" ich) i ze standardowych formatów graficznych jedynie PNG (i chyba GIF) mają wsparcie dla przezroczystości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CSTR

Dokładnie, aby zapisać z przezroczystym tłem, obrazek musimy wyeksportować do formatu PNG.

@mateooshn, brawo za podjęcie się - efekt bardzo estetyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam zamiar jeszcze nad tym pomyśleć - to dopiero druga rewizja sygnaturki.

Jak zrobić, żeby te drobne fonty (które są u mnie informacjami o posiadanych ROMach) miały białą obwódkę?

Chodzi mi o efekt taki jak na tym userbarze (któryś z Adminów chyba go miał):

post-138064-14255723511206_thumb.png

Tylko żeby czarny tekst miał białe obwódki.

PS. Jeśli ktoś ciekawy - tutaj link do przejrzenia i pobierania tej drobnej czcionki w podpisach:

http://www.dafont.com/visitor.font

A tu font z "kodem kreskowym": http://www.dafont.com/paskowy.font

I jakbym kolorystycznie chciał poprawić awatar, to da się jakoś łatwo wyciąć tło?

Sygnaturkę robiłem w Paincie za czasów Androida 4.1, stad taka tapeta.

Edytowane przez mateooshn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CSTR

@mateoosn - można przecież wziąć obrazek żelki z googli i stworzyć go od nowa, nie ma sensu wycinać tła - byłoby to monotonne bo nie jest ono jednolite, wtedy trzeba zaznaczyć obszar ścieżkami, wybrać zaznaczenie ze ścieżki, odwrócić zaznaczenie i wymazać całe tło.

Jakby były jakieś pytanie proszę śmiało zadawać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cień

jak ustawić tą grafikę by sie pokazywała w postach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na samej górze forum wchodzisz w "ustawienia", potem po lewej stronie szukasz "edytuj sygnaturę". Tam ją dodajesz, zapisujesz i powinno wszystko działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CSTR
    link do obrazka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x