Skocz do zawartości
soszek

Problemy z synchronizacją

Rekomendowane odpowiedzi

soszek

Nie wiem czy to tylko w N4 bo nie miałem okazji sprawdzić, ale sytuacja wygląda w taki sposób, że od rana nie synchronizuję mi się Kalendarz z moim kontem Google, a w aplikacji Google Keep wyskakuję mi informacja, że "Usługi Google Play są niedostępne", z kolei w opcjach synchronizacji jest taka informacja "W tej chwili występują problemy z synchronizacją. Synchronizacja będzie możliwa wkrótce"

Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić, jakby co to już kasowałem konto Google i połączyłem je na nowo, wgrywałem kernel, robiłem wipe, próbowałem inaczej wpisać adres mailowy tzn. ***********@googlemail.com i nic to nie dało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to nie u nich bo dziś też miałem problemy a Google Play mi nie widzi telefonu! Ze 2 dni temu na antywebie lub Spiderwebie był artykuł o problemach Google i nie działaniu części usług!

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    soszek

Udało mi się uporać z problemem ale tylko na chwilę. Pisze na chwilę dlatego, że rano wygrałem na nowo ROM i wszystko się synchronizowalo, a w tym momencie znowu są problemy takie o jakich wspomniałem w pierwszym poście

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasami też miewam problem z synchronizacją danych, z tym że w moim przypadku wygląda to tak że telefon podczas normalnej pracy po prostu sam przestaje się synchronizować, objawia się to szarą ikoną połączenia GSM. Nie jest to jednak sytuacja w której połączenie internetowe nie jest dostępne, każda aplikacja gdy wymuszę odświeżenie działa i łączy się w celu synchronizacji, przeglądarka czy inne aplikacje również w tym czasie korzystają z internetu w sposób normalny. Po kilku restartach telefonu, ikona połączenia GSM wraca do statusu niebieskiego i synchronizacja działa ponownie sama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    soszek

U mnie to nie pomogło bo od tego zacząłem, próbowałem wymusić to w ustawieniach ale nic to nie dało, dlatego próbowałem innych metod, z których na chwilę pomogło ponowne zflashowanie Romu (Paranoidandroid w najnowszej wersji)

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    busaba

Miałem podobnie jakiś czas temu, pomogło mi wejście na konto Google przez komputer. Z poziomu przeglądarki dodałem nowy wpis do kalendarza i zrobiłem ręcznie synchronizację.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    soszek

@up sprawdziłem ale nie pomogło

zaraz sprawdzę jeszcze jeden sposób, o którym wcześniej nie pomyślałem kompletnie nie wiem czemu tzn. wgranie nowszej wersji GAppsów

---------- Post dołączono o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

okazało się, że to modowany google play był problemem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że to stary wątek, ale skoro Google mi to pokazało, to inni może też szukają. Mi od stycznia nie synchronizowało kontaktów. Wszystko inne działało. Grzebałem kombinowałem, po restarcie samo proponowało synchronizację i pokazało mi, że aplikacja Google Play potrzebuje uprawnień do wielu ustawień. Dałem jej uprawnienia do kontaktów (daję zawsze minimum ) i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi